21 czerwca 2019

Niemcy: historyczne spotkanie kard. Reinharda Marxa z szefem Zielonych

(fot. ddp images/FORUM)

Kard. Reinhard Marx spotkał się z szefem antychrystycznej partii Zielonych, Robertem Habeckiem. To historyczny „przełom” spowodowany radykalnym wzrostem popularności rewolucyjnego ugrupowania. Zieloni chcą zapewnić sobie przychylność Kościoła, biskupi – stępić antykościelne ostrze agendy neomarksistów.

 

Sondaże preferencji politycznych wskazują, że najsilniejszą partią w Niemczech są dziś Zieloni. To rewolucyjne, neomarksistowskie ugrupowanie stoi przed olbrzymią szansą wprowadzenia po wyborach w 2021 roku swojego kandydata na urząd niemieckiego kanclerza i utworzenia rządu razem z innymi formacjami lewicowymi.

Wesprzyj nas już teraz!

 

W związku z tak znaczącym wzrostem wagi politycznej Zielonych z szefem tej partii i prawdopodobnym kandydatem na kanclerza, Robertem Habeckiem, spotkał się przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, kard. Reinhard Marx.

 

Habeck i Marx spotkali się w ubiegłym tygodniu w Berlinie. To historyczne wydarzenie, bo w przeszłości niemieccy biskupi unikali tak bliskich kontaktów z przedstawicielami Zielonych.

 

Ugrupowanie to niesie na sztandarach cywilizację śmierci i totalitaryzm. Zieloni chcieliby pełnej swobody mordowania nienarodzonych, liberalnych przepisów eutanazyjnych, odbierania dużym firmom części ich własności, zakazu korzystania z samochodów w całym kraju, likwidacji wolności słowa poprzez brutalne forsowanie ideologii gender; postulują walkę z rodziną i wszelkimi formami tradycji.

 

Partia jest wierna neomarksistowskiemu programowi ideologicznemu tzw. szkoły frankfurckiej; nie ma w niej miejsca na poszanowanie dla żadnych autentycznych wartości naszej cywilizacji.

 

Sam Habeck to w dodatku przykład wyjątkowego hipokryty. Polityk określił się niedawno mianem „świeckiego chrześcijanina”, czyli osoby, która „nie wierzy w Boga i nie należy do żadnego Kościoła, ale chce realizować wartości chrześcijańskie” – w formule, jak opisana wyżej. Jedyną autentycznie wspólną płaszczyzną między Zielonymi a Konferencją Episkopatu Niemiec jest polityka socjalna i krytyka pewnych form kapitalistycznej gospodarki rynkowej. Na spotkaniu między Habeckiem a Marxem mówiono między innymi o zwalczaniu biedy wśród dzieci, poprawie opieki nad ludźmi starymi czy wzmacnianiu „wolnościowej demokracji”. „Obraz człowieka wyłaniający się z katolickiej nauki społecznej oraz oświecony humanizm czynią z tego nasze wspólne zadanie” – napisano enigmatycznie w oświadczeniu po rozmowie obu przywódców.

 

Jeszcze w latach 80. niemieccy biskupi nie rozmawiali z Zielonymi; kard. Joseph Höffner, wieloletni przewodniczący Konferencji Episkopatu Niemiec, otwarcie zabraniał katolikom głosowania na tę rewolucyjną partię. Także w pierwszych latach XXI wieku zdarzała się ze strony katolickiej bardzo ostra krytyka Zielonych, na przykład w wydaniu kard. Joachima Meisnera.

 

Dziś jednak Zieloni są zapraszani na katolickie spotkania i biskupi nigdy nie mówią wiernym, że nie powinni na nich głosować. Spotkanie Habecka i Marxa jest dalszym etapem normalizacji stosunków i postępującej akceptacji niemieckiej hierarchii dla politycznej agendy Zielonych. Obie strony mogą traktować to utylitarnie. Zieloni mając nadzieję przejęcia władzy w kraju chcą zapewnić sobie przychylność lub choćby neutralność katolików; biskupi są zainteresowani poprawnymi relacjami z wpływową partią, od której zależeć może w przyszłości stanowienie prawa, także w kontekście zbierania przez państwo podatku kościelnego, bez którego diecezje nie mogłyby się utrzymać.

 

Źródła: katholisch.de, pch24.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram