22 listopada 2018

Niemieccy policjanci bezradni wobec imigrantów. Czują się coraz mniej bezpieczni

(fot. Joko / Arco Images / FORUM)

Jak podaje niemiecki „Der Spiegel”, policjanci w Niemczech czują się coraz mniej bezpieczni. Wskazują, że imigranci nie okazują im odpowiedniego szacunku, a kryzys migracyjny wskazują na główną przyczynę ich problemów.

 

– 60 do 70 proc. przypadków przestępstw jest popełnianych przez migrantów (…) nie traktują nas też poważnie, bo obchodzimy się z nimi ostrożnie – wskazuje komisarz Boris Novak, od 17 lat pełniący służbę w stolicy Niemiec. Dodatkowo, jego zdaniem zdecydowanie wzrosła agresja w stosunku do funkcjonariuszy. Najniebezpieczniej jest w dużych skupiskach imigrantów, takich jak obóz dla azylantów w Templehoff, który patrolował Novak. – Był taki czas gdy przebywaliśmy tam ciągle. Narkotyki, napaście seksualne, bijatyki – wzkazuje.   

Wesprzyj nas już teraz!

 

Coraz większy problem stwarza podejście imigrantów do kobiet w mundurze. Funkcjonariuszki zaznaczają, że migranci pochodzący z krajów Bliskiego Wschodu czy Afryki nie uznają kobiety jako przedstawiciela państwa.  

 

Jesteśmy dla nich przedstawicielami słabego państwa, któremu można wejść na głowę. Ja od nich często słyszę: jesteś kobietą. Z tobą nie gadamy – mówi Tania Kambouri, 35-letnia funkcjonariuszka z Bochum. Kambaouri jest autorką książki „Niemcy w płomieniach: wołanie o pomoc policjantki”. – Dajemy się zastraszać i robimy z siebie idiotów – dodaje.

 

Sytuacja w latach 2015 i 2016 była dramatyczna. Młodzi mężczyźni z którymi mamy na ogół do czynienia uważają nasze ukierunkowane na deeskalację działanie za słabość. W ich krajach pochodzenia policja działa na ogół dość brutalnie (…)Przez lata całe jeździłem metrem w policyjnym mundurze bez broni służbowej. Dziś bym już tak nie robił (…) Ale to ja staję się ich ofiarą gdy mnie opluwają, próbują mnie bić i kopać, sikają, wymiotują i opróżniają się w celach. […] Życzyłbym sobie państwa prawa, które chroni najsłabszych i karze złych. Niestety w rzeczywistości jest często odwrotnie – przekonuje były komisarz federalny, Hendrik Lässig.

 

Źródło: wpolityce.pl

PR

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram