27 kwietnia 2019

Obsceniczna wystawa gender znika z Muzeum Narodowego. Rodzice wywarli presję

(fot. By Lukas Plewnia from Berlin, Deutschland (Stop Gender) [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons )

Z wystawy warszawskiego Muzeum Narodowego zniknęły „prace” dwóch artystek: Natalii LL oraz Katarzyny Kozyry. Ich obsceniczność oburzała rodziców, którzy do muzeum zabierali dzieci. „Gazeta Wyborcza” twierdzi, że za decyzją stoi Ministerstwo Kultury.

 

To jednak przede wszystkim aktywność oburzonych rodziców sprawiła, że dyrektor placówki zdecydował o usunięciu z wystawy „Sztuki konsumpcyjnej” oraz „Pojawienia się Lou Salome”. Obydwie prace miały nawiązywać do ideologii gender. Prezentowały obsceniczne obrazy.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Rodzice zwracali uwagę, iż charakter takiej wystawy jest gorszący. Dyrektor Muzeum Narodowego udostępnił nawet list jednej z matek, która relacjonowała, że wizyta w placówce stała się dla jej syna traumatycznym przeżyciem właśnie z powodu pseudodzieł. – To jest Muzeum Narodowe i pewna tematyka z zakresu gender nie powinna być explicite pokazywana – skomentował dyrektor Jerzy Miziołek.

 

„Gazeta Wyborcza” twierdzi jednak, że wystawa została skorygowana z powodu nacisków resortu kultury. To z kolei nie spodobało się ministrowi Piotrowi Glińskiemu, który zdecydował o wydaniu specjalnego oświadczenia, zaprzeczającemu jakimkolwiek naciskom.

 

„Nadzór nad instytucjami kultury nie oznacza (…) uprawień do ingerencji w kształt wystaw, spektakli, koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. To jest kompetencja dyrektora instytucji” – czytamy w oświadczeniu.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, okopress.pl

ged

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram