Fundacja Życie i Rodzina, znana z przygotowania projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”, wysunęła postulat zakazu organizowania parad równości, na których swoje postulaty głoszą środowiska LGBT. Wkrótce zacznie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem „Stop LGBT”. Do utworzenia komitetu inicjatywy ustawodawczej potrzeba 1000 podpisów, a do wniesienia projektu do Sejmu – 100 tys.
Zdaniem autorów inicjatywy obywatelskiej, ruch LGBT „z coraz większą nachalnością domaga się uprzywilejowania, także prawnego” a promocję swoich pomysłów przeprowadza, manifestując „w coraz bardziej perfidny sposób, nie licząc się z prawami i odczuciami normalnej większości społeczeństwa”.
Wesprzyj nas już teraz!
„Projekty wysuwane przez organizacje LGBT są sprzeczne m.in. z polską Konstytucją i prawem rodzinnym” – zaznacza Fundacja Życie i Rodzina. Informuje też, że strategia wprowadzenia tzw. „równości małżeńskiej” w Polsce, zaplanowana i rozłożona w czasie, zakłada jeden główny cel: umożliwienie zawierania ślubów jednopłciowych oraz przyznanie parom homoseksualnym prawa do adopcji dzieci.
„Okazją do promocji dewiacji i planowanych zmian społeczno-kulturowych są szczególnie tzw. parady równości”, podkreśla Fundacja. Jej zdaniem, tylko aktywność obywateli może zapobiec rozkładowi porządku moralnego, jaki od dziesiątek lat ma miejsce w Europie Zachodniej. Dlatego FŻiR organizuje obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Stop LGBT”, której celem jest „zakaz szerzenia homopropagandy na ulicach polskich miast”.
Aby ustawa została skierowana do rozpatrzenia przez Sejm, potrzeba zebrać pod nią co najmniej 100 tys. podpisów polskich obywateli. Pierwszy tysiąc musi zostać zebrany już w najbliższym czasie, a reszta w ciągu trzech miesięcy od rejestracji komitetu inicjatywy ustawodawczej przez Marszałek Sejmu.
– Już wkrótce udostępnimy pełną treść projektu ustawy o zakazie marszów równości, którą przedstawimy parlamentarzystom. Może ona zmienić bieg wydarzeń w Polsce, powstrzymać rozpędzoną ideologiczną machinę skierowaną w nasze rodziny i w przyszłość młodego pokolenia – poinformował Krzysztof Kasprzak, członek zarządu Fundacji Życie i Rodzina.
W najbliższych dniach na ulicach polskich miast mają się pojawić wolontariusze zachęcający do podpisania projektu ustawy.
W Sejmie leży inna inicjatywa ustawodawcza Fundacji Życie i Rodzina, czyli obywatelski projekt wykreślenia tzw. przesłanki eugenicznej z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Przesłanka ta pozwala na aborcję dzieci, u których stwierdzono podejrzenie nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Pod projektem podpisało się 830 tys. Polaków.
Pierwsze czytanie projektu (jako obywatelski nie uległ on tzw. dyskontynuacji) musi się odbyć do 12 maja, gdyż tego dnia upłynie sześć miesięcy od pierwszego posiedzenia nowej kadencji Sejmu.
KAI
TK