Przekaz handlowy nie może zawierać treści dyskryminujących ze względu m.in. na orientację seksualną – tak TVP uzasadniła odmowę publikacji spotu reklamowego „Naszemu Dziennikowi”. Reklamowany numer traktuje o uderzającej w małżeństwo i rodzinę ideologii gender, jaka wkracza do szkół. Jak się okazało, są to treści dyskryminacyjne!
Jak zapowiada redakcja „Naszego Dziennika”, reklamowany weekendowy magazyn będzie poświęcony problemowi wkraczającej do polskich szkół ideologii gender: „Przeczytamy w nim m.in. artykuły odnoszące się do szerzenia uderzającej w małżeństwo i rodzinę ideologii gender w polskich szkołach. Redakcja szczególnie stara się uwrażliwić rodziców na to niepokojące zjawisko, występujące często w szatach tolerancji”.
Wesprzyj nas już teraz!
Magazyn na antenie TVP miał reklamować spot, ale został zablokowany. Poszło o słowo „homoseksualizm”. „Choć reklama nie niosła ze sobą żadnych zdań ocennych wobec homoseksualizmu, odpowiedź była odmowna” – relacjonuje „ND”. Telewizja Polska powołała się na zapisy ustawy o radiofonii i telewizji, które mówią, że „przekaz handlowy nie może zawierać treści dyskryminujących ze względu m.in. na orientację seksualną”. Takie uzasadnienie odmowy emisji spotu przekazano dziennikowi.
Stanowisko TVP nie zmieniło się też, gdy wyrażenie: „Gender w szkołach. Pod przykrywką równości Twoje dziecko słucha o homoseksualizmie” zostało poprawione na: „Twoje dziecko słucha nieprawdy o homoseksualizmie”. TVP uznała, że wskazywanie na to, jak „sprawdzić szkołę” – co podpowiada „ND” w reklamowanym magazynie, to nawoływanie do „niewłaściwych zachowań nakierowanych na orientację seksualną”.
By spot mógł się ukazać, musiał zostać całkowicie zmodyfikowany, przy okazji TVP zasugerowało rezygnację także z wyrażenia „gender w szkołach”. Dopiero nowa wersja reklamy – omijająca „słowa miny” – została zaakceptowana przez Biuro Reklamy TVP. Klip odwołuje się do twórczości Adama Mickiewicza: „Ha! Rzekł Maciej, słyszałem, widzę, co się dzieje! Ale, Panie, dwóch orłów razem się nie gnieździ!” i namawia: „Kochajmy się, ale po Bożemu”.
Źródło: naszdziennik.pl
MA