Profesor Marie-Jo Thiel teolog z oficjalnej Papieskiej Akademii Życia uznała nauczanie seksualne Kościoła za „kompletną porażkę”. Skrytykowała także naukę w kwestiach antykoncepcji i homoseksualizmu. Wezwała Kościół do zakończenia swych „rządów” nad ludźmi.
Profesor Marie-Jo Thiel podczas zjazdu we Freiburgu wezwała do przemyślenia nauczania Kościoła w kwestii rodziny i seksualności. Odrzuciła nauczanie Kościoła, jakoby akty homoseksualne były wewnętrznie nieuporządkowane i niemożliwe do zaakceptowania przez Kościół. Sprzeciwiła się również zakazowi antykoncepcji. Jej zdaniem nie wynika on z natury. Wypowiedzi biskupów przeciwko szerzeniu się prezerwatyw określiła jako naiwne.
Wesprzyj nas już teraz!
Marie-Jo Thiel stwierdziła również, że papież Franciszek dał większą wolność w kwestii nauczania o seksualności i rodzinie. Z tej wolności należy jej zdaniem korzystać. Profesor Thiel wezwała także do odrzucenia podejścia uniwersalistycznego i zaproponowała większe oparcie się na własnym sumieniu. Postępowa teolog wezwała także do oparcia chrześcijańskiej moralności na miłosierdziu.
Co więcej, teolog i lekarz stwierdziła, że nadszedł czas, by Kościół zakończył swe rządy nad „ciałem i duszami”.
Profesor Thiel została uczestnikiem Papieskiej Akademii Życia w 2017 roku na 5-letnią kadencję. Pod koniec 2016 roku Franciszek rozpoczął zmianę składu Papieskiej Akademii Życia. Miejsce w niej utracił między innymi Josef Seifert, krytyk adhortacji Amoris Laetiitia.
Sformułowania teolog budzą oburzenie, gdyż antykoncepcja została jasno potępiona choćby przez Pawła VI. Z kolei nauka o nieuporządkowaniu aktów homoseksualnych sięga Starego Testamentu i słów świętego Pawła. Jak pisał Apostoł Narodów „Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego” [1 Kor 6; 9].
Jeszcze bardziej przerażające jest jednak wezwanie teolog do zakończenia rządów Kościoła nad duszami i ciałami. Wszak „władza” Kościoła w kwestii interpretowania Pisma Świętego i nauczania etyki wynika z woli Chrystusa Pana. Wezwanie do zakończenia „rządów” Kościoła oznacza więc wezwanie do odrzucenia panowania Chrystusa.
Źródła: Katholisch.de / lifesitenews.com / Biblia Tysiąclecia / komentarz własny pch24.pl
mjend