25 lipca 2015

W Licheniu odbędą się Warsztaty Liturgiczne Ars Celebrandi

(fot. Lumen roma, lic. Creative Commons Attribution 3.0 Unported, via wikimedia commons)

Druga edycja Warsztatów Liturgicznych Ars Celebrandi odbędzie się w dniach 16-23 sierpnia br. w sanktuarium maryjnym w Licheniu. Do udziału w największych warsztatach liturgii tradycyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej zgłosiło się już 180 osób z Polski i innych krajów, w tym 40 kapłanów – wśród nich ks. Jan Kaczkowski. Mszę św. pontyfikalną i nieszpory pontyfikalne odprawi bp Athanasius Schneider.

 

Sama liczba uczestników wskazuje, że istnieje potrzeba nauczenia się tego rytu. Wziąłem udział w niektórych liturgiach tak uroczystych, jakich nigdy nie widziałem i nie spodziewałem się nawet, że takie w naszej tradycji katolickiej istnieją. To wszystko zostało perfekcyjnie przygotowane – mówi Marcin Bornus Szczyciński.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Podobnie jak w roku ubiegłym, uczestnicy będą mogli wybierać z szerokiego wachlarza warsztatów praktycznych, przeznaczonych dla kapłanów, kleryków, ministrantów, muzyków liturgicznych i innych osób troszczących się o liturgię.

 

Wśród prowadzących warsztaty są: ks. Paweł Korupka, ks. Bartosz Gajerski, ks. Radosław Pleskot, ks. Piotr Wulgaris, Joanna Orzeł, Marcin Bornus Szczyciński, Robert Pożarski, Paweł Bębenek, Robert Hugo.

 

Wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć w sposób zupełnie niezwykły piękna liturgii, szczerze zapraszam do tego, żeby poświęcili czas i zaryzykowali wejście w świat, którego obecnie nie znają, a który jest ogromnie bogaty. Mało tego: oprócz tego, że bogaty, to jest piękny i bardzo bezpieczny – przekonuje Paweł Bębenek.

 

Codziennie celebrowane będą dwie główne Msze święte: solenna i śpiewana. Najświętsza Ofiara będzie także dwukrotnie sprawowana w rycie dominikańskim – tradycyjnym rycie Zakonu Kaznodziejskiego. Celebrowane będą także śpiewane godziny kanoniczne: jutrznia bądź nieszpory oraz kompleta. Oprócz tego każdy kapłan codziennie będzie miał możliwość odprawienia Mszy św. czytanej.

 

Organizatorami warsztatów są księża oraz wierni działający w diecezjalnych duszpasterstwach i środowiskach tradycji łacińskiej w Polsce. Podmiotem odpowiedzialnym jest Stowarzyszenie Una Voce Polonia. Warsztaty honorowym patronatem objął biskup włocławski Wiesław Mering.

 

KAI

mat

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 026 zł cel: 500 000 zł
6%
wybierz kwotę:
Wspieram