2 maja 2021

1 maja w Berlinie: Lewacy atakowali policję, podpalali samochody

(fot. Twitter/Julius Geiler)

Z okazji komunistycznego święta 1 maja w Berlinie jak co roku doszło do demonstracji. W niemieckiej stolicy zebrało się ponad 10 tysięcy osób w ramach demonstracji „Rewolucyjny 1 maja”. Część zgromadzonych lewaków atakowała policję i dewastowała miasto.

Niemieccy lewacy podpalili samochód, kontener na śmieci i palety stojące na ulicach dzielnicy Neukölln. Demonstracja czerwonych radykałów nacechowana była anarchistycznie; zgromadzeni wzywali między innymi do nienawiści wobec policji.

Hasła przeszły w czyny i doszło do starć między lewicowcami a policją. Aresztowano kilkadziesiąt osób, które rzucały w funkcjonariuszy kamieniami czy butelkami lub dewastowały miasto.

Na demonstrację lewicowców uskarżali się także niemieccy Żydzi, wskazując, że część lewicowców dawała wyraz antysemickim poglądom; w istocie protestowano przeciwko działaniom Izraela w Palestynie.

Silnie rozbrzmiewały hasła feministek, które obarczały niemieckie społeczeństwo winą za „ucisk kobiet” i „opresyjny patriarchat”.

Źródło: jungefreiheit.de

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(10)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie