Krytyka antykoncepcji przedstawiana jest często jako wymysł Kościoła służący uprzykrzeniu ludziom życia. Wielu przekonuje, że za jej zakazem stoją jedynie argumenty religijne. Nic bardziej mylnego! Choć argumenty z Prawa Bożego są najważniejsze, to wielu ludziom do odrzucenia sztucznej kontroli narodzin wystarczą argumenty racjonalne: etyczne, społeczne i medyczne. Prezentujemy 10 z nich.
1. Antykoncepcja sprzyja przekonaniu o nieszkodliwości współżycia poza ślubem, nawet z przypadkowymi osobami. Prowadzi to do osłabienia kultury opartej na rodzinie. Tymczasem to właśnie rodzina oparta na nierozerwalnym małżeństwie stwarza najlepsze warunki do życia. Zapewnia bowiem poczucie bezpieczeństwa zarówno dzieciom, jak i dorosłym – wskazują na to wyniki wielu badań!
Wesprzyj nas już teraz!
2. Niektóre tabletki zwane antykoncepcyjnymi (tak zwane pigułki dzień po) wywołują tak naprawdę aborcję. Niektórzy temu zaprzeczają, gdyż za początek ciąży uznają implantację (zagnieżdżenie się zarodka w macicy). Twierdzą, że ciąża rozpoczyna się dopiero po implantacji – zagnieżdżeniu się zarodka w macicy, a więc między 8 a 12 dniem po zapłodnieniu. Jednak przez te dni istnieje już istota ludzka powstała z połączenia żeńskich i męskich komórek rozrodczych. Środki wczesnoporonne – bez względu na nazwę – prowadzą do jej uśmiercenia.
3. Antykoncepcja, łamiąc opory przed współżyciem z obcymi osobami, zachęca do przelotnych związków i przypadkowych kontaktów seksualnych. Wiąże się z nimi zwiększone ryzyko chorób wenerycznych.
4. Antykoncepcja przedstawiana jest jako środek wyzwolenia kobiet. Tymczasem wyzwala ona… mężczyzn pragnących cieszyć się współżyciem bez zobowiązań i przedmiotowo traktującym swe partnerki – mówią o tym rozliczne raporty.
5. Hormony znajdujące się w tabletkach antykoncepcyjnych zanieczyszczają zbiorniki wodne i negatywnie wpływają na płodność żyjących w nich ryb (Scientific Reports volume 5, Article number 9303, 2015).
6. Niektóre rodzaje antykoncepcji prowadzą do negatywnych skutków zdrowotnych. Na przykład antykoncepcja doustna podwaja ryzyko ataku serca u kobiet. W niektórych przypadkach, na przykład cukrzycy rośnie ono nawet 16-krotnie, a w przypadku kobiet z wysokim poziomem cholesterolu aż 23-krotnie (Gillum, LA. Ischemic stroke risk with oral contraceptives. JAMA July 5 2000;284:72-78).
Antykoncepcja prowadzi także do 320-procentowego zwiększenia ryzyka najbardziej niebezpiecznego rodzaju raka piersi (Cancer Epidemiol Biomarkers Prev 2009; 18(4): 1157-65).
Z kolei antykoncepcja wstrzykiwana (injectable contraceptives) zwiększa dwukrotnie ryzyko zakażenia wirusem HIV. Nawet partnerzy zakażonej kobiety mają dwukrotnie większe ryzyko zakażenia niż w przypadku, gdy żadna pigułka nie była używana (Lancet Infec Dis 2012; 12:19-26). Te i inne przykłady medyczne można znaleźć pod adresem cultureoflife.org.
7. Stosowanie antykoncepcji wiąże się zazwyczaj w parze z do rodzicielstwa i pragnieniem zapobieżenia ciąży za wszelką cenę. Jednak antykoncepcja bywa zawodna. W niektórych przypadkach prowadzi to zatem do podjęcia decyzji o aborcji – zabiciu człowieka.
8. Antykoncepcja i mentalność antykoncepcyjna wzmaga problem kryzysu demograficznego. Do stabilnego rozwoju demograficznego niezbędny jest współczynnik płodności 2,1 – 2,15. Oznacza to, że na sto kobiet w wieku 15-49 lat przypada średnio 210-215 dzieci. W Polsce w 2017 roku wskaźnik ten wyniósł 1,45, a poprzednich latach jeszcze mniej. Kryzys demograficzny doprowadzi do braku rąk do pracy i związanego z nim spowolnienia gospodarczego i niewydolności systemu emerytalnego.
9. Środki antykoncepcyjne to doskonała metoda do kontroli ludności przez totalitarne władze.
10. Za produkcją antykoncepcyjnych medykamentów stoi wielki biznes korzystający z ludzkich słabości i niewiedzy. Dlatego też argumenty na rzecz antykoncepcji należy traktować równie podejrzliwie, jak reklamy.
Marcin Jendrzejczak
Zobacz także:
Polonia Christiana nr 60 + DVD gratis