Postawa ministra Szczerskiego (…) w sprawie rezolucji promującej aborcję jest przykładem koniunkturalizmu i polityki białej flagi. To, że w obronie cywilizacji łacińskiej, tj. godności człowieka i prawa do życia, staje dziś Nigeria reprezentująca 30 państw afrykańskich, urasta do rangi symbolu – pisze Jan Pospieszalski w najnowszym numerze „DoRzeczy”.
Publicysta wykazuje, że niejednoznaczna postawa przedstawiciela Polski, de facto sytuująca nasz kraj w głównym nurcie ideologicznch anty-chrześcijańskich wartości wpisuje się w pewien nurt polityczny, który prezentują od jakiegoś czasu przedstawiciele rządzącego obozu. Pospieszalski przytacza swoją rozmowę z prezydentem Andrzejem Dudą, który optując za niewypowiedzeniem Konwencji Stambulskiej, przekonywał, że jej zapisów nie trzeba stosować.
„Skoro Polska przyjęła konwencję, to albo trzeba ją wprowadzać na poszczególnych poziomach, albo – wypowiedzieć” – przekonuje publicysta, podkreślając, że traktaty międzynarodowe jak najbardziej zawierają taką możliwość. Do dzisiaj w Polsce obowiązują zapisy tego jaskrawie dokumentu opartego o założenia teorii gender i feministycznej narracji o szkodliwości systemu patriarchalnego.
Wesprzyj nas już teraz!
Również w przypadku tzw. „lex Czarnek”, prawa zakazującego inwazyjnej, szkodliwej seks-edukacji w szkołach prezydent zachował się niejednoznacznie. Kiedy wydawało się, że ustawa przejdzie, nagle pałac prezydencki odwiedziły przedstawicielki środowisk feministycznych, które przyjęła małżonka prezydenta, Agata Kornhausen-Duda. „O spotkanie z prezydentem zabiegały również organizacje rodziców zrzeszonych, by chronić dzieci przed seksualizacją. Niestety, prezydent, ani pierwsza dama dla rodziców czasu nie znaleźli” – przypomina Pospieszalski.
„Lex Czarnek”, jak wiemy, zostało zawetowane. „Dziś postawa Krzysztofa Szczerskiego, jednego z najbliższych współpracowników Andrzeja Dudy, w sprawie aborcyjnej rezolucji rozczarowuje, martwi, ale niestety…nie zaskakuje” – konkluduje publicysta.
Źródło: „DoRzeczy”
PR
Przy współudziale Polski ONZ podejmuje rezolucję uznającą aborcję za prawo człowieka
Przy współudziale Polski ONZ podejmuje rezolucję uznającą aborcję za prawo człowieka