Biskup niemieckiej Pasawy Stefan Oster krytykuje Drogę Synodalną. W jego ocenie kierunek, jaki obrała większość Episkopatu jego kraju oraz najważniejsi świeccy, jest w istocie próbą naruszenia niezmiennego fundamentu wiary katolickiej.
W grudniu 2019 roku ruszyła w Niemczech Droga Synodalna. Biskupi i świeccy debatują o zniesieniu celibatu, święceniach kapłańskich dla kobiet, oddaniu znacznie szerszej niż dziś władzy w Kościele w ręce świeckich oraz o dużych zmianach w moralności seksualnej. Bp Stefan Oster z bawarskiej Pasawy patrzy na proces nader krytycznie.
Wesprzyj nas już teraz!
W artykule opublikowanym na łamach prestiżowego magazynu katolickiego „Herder Korrespondenz” napisał, że agenda Drogi Synodalnej zagraża samej istocie wiary Kościoła.
W jego ocenie debata o kwestiach celibatu, moralności seksualnej oraz święceniach kobiet jest mniej lub bardziej bezpośrednim naruszeniem „niezmiennej istoty chrześcijańskiego obrazu człowieka i tym samym nauczania o zbawieniu”.
Według biskupa w Kościele katolickim rozwój jest tam, gdzie ludzie zbierają się dla wspólnej modlitwy i troski o wiarę, gdzie pojawia się cześć dla sakramentów, przede wszystkim dla Eucharystii, tam, gdzie prawdziwie szuka się i miłuje Jezusa Chrystusa.
Kościół katolicki nie powinien szukać dziś wpływów społecznych, ale raczej skupić się na wzmacnianiu swojej tożsamości jako wspólnoty wierzących w naszego Zbawiciela.
Źródło: die-tagespost.de
Pach