13 lutego 2020

Inżynieria społeczna w służbie „walki z uprzedzeniami rasowymi”? Tego chcą „postępowcy”

(źródło: pixabay.com)

Globaliści i „postępowcy”, którzy chcieliby regulować i sterować każdą dziedziną życia odgórnie, pokładają wielkie nadzieje w inżynierii społecznej. W Davos psycholog dr Phillip Atiba Goff z Center for Policing Equity tłumaczył jak wykorzystuje dane organów ścigania, aby pomóc policji wyeliminować uprzedzenia rasowe. Jego zdaniem wykorzystywanie zintegrowanych danych o ludziach można wykorzystać do analizy i zmiany zachowań w „pożądanym kierunku”.

 

Goff zalecił m.in., aby firmy walczyły z rasizmem, mierząc różnice rasowe, analizując dane i zmieniając zachowania ludzi, starających się o pracę. Ostrzegał, że korporacje, które nie mierzą różnic rasowych, stoją w obliczu „zagrożenia moralnego i finansowego”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Nie możemy przezwyciężyć rasizmu, próbując zmienić „wadliwe serca i umysły” lub „zwalczyć ignorancję” – sugerował dr Goff. – Kiedy skupiamy się na sercach i umysłach jesteśmy rozproszeni, próbując zrehabilitować potencjalnie rasistowskich aktorów i ignorując nagromadzenie szkód, jakie wyrządza się narażonym społecznościom – dodał.

 

Dr Goff przemawiał w tym roku podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, gdzie opowiedział historię Emmetta Tilla, 14-letniego, ciemnoskórego chłopca, który w 1955 roku został oskarżony o molestowanie seksualne przez białą kobietę w Missisipi, a następnie był torturowany i zamordowany przez białego męża kobiety oraz jego przyrodniego brata. Oskarżyciel Tilla wciąż żyje i niedawno przyznał się do sfingowania sprawy.

 

– Zamiast myśleć o rasizmie w kategoriach przekonań i uczuć powinniśmy zdefiniować rasizm „jako nagromadzony wzór zachowań, które są niekorzystne dla jednej grupy rasowej i sprzyjają innej grupy rasowej, a także systemów, które to ułatwiają” – stwierdził Goff. – Gdy zdefiniujesz problem w ten sposób, możesz zacząć go rozwiązywać – kontynuował. – W przeciwieństwie do serc i umysłów wzorce zachowań można wyraźnie zmierzyć i zmienić – sugerował.

 

Goff od lat realizuje koncepcję pomiaru i zmiany w siłach policyjnych w USA, borykających się z problemem brutalności wobec czarnych mężczyzn. W tym celu powołał Centre for Policing Equity, które zbiera i analizuje dane organów ścigania, takie jak lokalizacje włamań, pochodzenie donosicieli policji i integruje je z danymi demograficznymi, edukacyjnymi, mieszkaniowymi oraz dochodowymi. Następnie określa zależności rasowe oraz sposoby kontroli pewnych zachowań.

 

Psycholog współpracował z Departamentem Policji Metropolitalnej w Las Vegas (LVMPD) w celu wyeliminowania albo przynajmniej zmniejszenia uprzedzeń rasowych przez policjantów, używających siły. Konkretnie chodziło o ograniczenie liczby przypadków użycia broni względem nieuzbrojonych czarnych mężczyzn.

 

Firmy – jego zdaniem – muszą walczyć z uprzedzeniami rasowymi, słuchając osób takich jak on. – Korporacje już mierzą finanse i wydajność. Ale w nowej erze kapitalizmu interesariuszy muszą także mierzyć wartości wyznawane przez pracowników – wskazywał. – Jeśli firma nie wymyśliła sposobu pomiaru wpływu rasowego zróżnicowania na społeczności, z którymi się styka, jest zagrożona zarówno pod względem moralnym, jak i finansowym – przekonywał.

 

Źródło:  weforum.org

AS

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 47 655 zł cel: 500 000 zł
10%
wybierz kwotę:
Wspieram