W odpowiedzi na coroczną akcję „rainbow laces” (ang. tęczowe sznurówki), mającą promować LGBT poprzez rozgrywki angielskiej Premier League, jeden z brytyjskich działaczy sportowych postanowił sprzeciwić się promowaniu tęczowej agendy w futbolu.
Jak co roku w grudniu, piłkarskie rozgrywki ligowe w Wielkiej Brytanii oraz spotkania międzynarodowe z udziałem reprezentacji Irlandii i Stanów Zjednoczonych posłużą do promowania agendy LGBT. W ramach akcji „raibow laces”, piłkarze angielskiej Premier League mają obowiązek noszenia tęczowych sznurówek, niektóre drużyny zobowiązują swoich kapitanów do noszenia opasek w kolorach tęczy, a reprezentacje umieszczają na swoich koszulkach symbole homoseksualizmu.
Wesprzyj nas już teraz!
Akcji promowania tęczowej, oraz każdej innej politycznej agendy sprzeciwił się jeden z brytyjskich działaczy sportowych, Jennifer Brysson. Poprzez inicjatywę Let All Play (ang. niech grają wszyscy), namawia do rezygnacji z promowania politycznej, szkodliwej dla zwłaszcza kobiecego futbolu akcji.
„Symbol tęczy lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych (LGBT) nie jest elementem boiska, ani ubioru zawodnikow w piłce nożnej” – czytamy na oficjalnej stronie.
„Tęcza LGBT jest symbolem politycznym. Zgodnie z Przepisami Gry Międzynarodowego Związku Piłki Nożnej (IFAB) Na ubiorze nie mogą znajdować się żadne treści o charakterze politycznym, religijnym, osobistym lub oświadczenia czy ilustracje (Artykuł 04.5). Przepisy FIFA dotyczące sprzętu dodają, że zakaz obejmuje jakiegokolwiek symbole polityczne lub podobne (Artykuł 8.3). FIFA powinna egzekwować swoje własne zasady” – Brysson uzasadnia swoją inicjatywę obowiązującymi przepisami.
Twórca inicjatywy Let All Play przedstawia argumenty przeciwko promowaniu jakiejkolwiek agendy mającej na celu uprzywilejowanie jednej grupy społecznej kosztem innej. „Nie wszyscy zgadzają się z treściami reprezentowanymi przez tęczę LGBT. Gracze, którzy odmówili noszenia symbolu tęczy LGBT w międzynarodowych i ligowych rozgrywkach, byli nękani i teraz ryzykują, że będą w gorszej sytuacji zawodowej”.
„Niektórzy nie zgadzają się z poglądami reprezentowanymi przez symbol tęczy LGBT, z powodów religijnych lub sprzeciwiają się zagrożeniu jakie transgenderyzm stwarza dla piłki nożnej dla dziewcząt i kobiet. Te oraz inne osoby nie powinny być wykluczane z gry w piłkę nożną tylko dlatego, że mają opinie, które są sprzeczne z zwolennikami ruchu LGBT i vice versa”.
„Nikt nie powinien być zobowiązany do noszenia symbolu politycznego, z którym się nie zgadza (…) FIFA i IFAB muszą zagwarantować, że wszyscy są mile widziani” – apelują inicjatorzy akcji.
Źródło: lifesitenews.com / letallplay.org
PR