Członkowie Klubu Inteligencji Katolickiej w Częstochowie wyrazili swój zdecydowany sprzeciw wobec profanacji wizerunku Matki Bożej. Działacze KIK podkreślają, że domalowanie na obrazie tęczowych barw, symbolu homoseksualnego ruchu LGBT, jest „oburzające i niedopuszczalne”.
„Jako katolicy KIK w Częstochowie i jako mieszkańcy Duchowej Stolicy Polski, do której przybywają zgodnie z kilkusetletnią tradycją miliony pielgrzymów z kraju i ze świata, aby czcić, oddawać hołd oraz modlić się do Matki Najświętszej i Jej Syna Jezusa Chrystusa, stanowczo sprzeciwiamy się naruszeniu świętości cudownego wizerunku Czarnej Madonny, jak również pośrednio miejsca, w którym przebywa” – czytamy w stanowisku Zarządu Klubu Inteligencji Katolickiej w Częstochowie w sprawie profanacji cudownego obrazu Matki Bożej.
Wesprzyj nas już teraz!
„Domalowanie w aureolach świętych Wizerunków kolorowych pasków symbolizujących środowiska lesbijek, gejów, biseksualistów i transgenderystów LGBT i ich rozpowszechnianie jest oburzające i niedopuszczalne” – czytamy w tekście. Częstochowski KIK podkreśla, że „wolność niewłaściwie pojęta i uzasadniana przez LGBT w swoim czynie nie może ograniczać wolności innych osób poniżając równocześnie ich godność i zapatrywania”.
„Niedopuszczalna jest również niewłaściwie pojęta tolerancja ze strony tzw. obserwatorów, tłumacząca „względami artystycznymi” zaistniałe zdarzenie. Każdy artysta powinien być człowiekiem wrażliwym i właściwie rozumieć granice etyczno – moralne, których nie można przekroczyć uznając podstawowe prawo każdego człowieka do wzajemnej godności i szacunku. Żadna tzw. wizja artystyczna nie może tłumaczyć profanacji, poniżania i obrażania uczuć religijnych i godności człowieka” – piszą członkowie Zarządu KIK.
Przypomnijmy, że do profanacji doszło nocą z 26 na 27 kwietnia w pobliżu płockiego kościoła św. Dominika, m.in. na śmietnikach oraz przenośnej toalecie lewicowcy rozklejali plakaty i nalepki z wizerunkami Matki Bożej Częstochowskiej i Dzieciątka Jezus, których aureole wymalowane były w barwy tęczy z kolorystyką charakterystyczną dla symbolu lobby homoseksualnego. W związku ze sprawą, policja postawiła zarzuty obrazy uczuć religijnym dwóm osobom.
Zgodnie z artykułem 196 Kodeksu Karnego, „kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2” – przynajmniej teoretycznie.
Źródło: Kai, Polsat News
WMa