Tysiące przebytych kilometrów, miliony wiernych, setki wspaniałych świadectw wiary. A wszystko dzięki świętemu Michałowi Archaniołowi – największemu spośród aniołów, którego Pan Bóg obdarzył szczególnym zaufaniem. Od 2013 roku w ponad 800 parafiach w Polsce trwa peregrynacja figury Księcia Niebieskich Zastępów z sanktuarium w Monte Sant Angelo zainicjowana przez księży michalitów. Na początku czerwca św. Michał Archanioł zawita do parafii Bożego Ciała w Krakowie.
Wesprzyj nas już teraz!
Kult świętego Michała Archanioła rozpoczął się w V wieku, kiedy to po raz pierwszy objawił się on biskupowi Sipontu św. Wawrzyńcowi. Zostało to poprzedzone takim wydarzeniem…
Pewnemu bogatemu włościaninowi uciekł byk. Właściciel dostrzegł go na szczycie góry, klęczącego u wejścia do groty – w miejscu przyszłych objawień. Włościanin nie mógł tam dojść, więc w gniewie napiął łuk i wypuścił strzałę, by ukarać śmiercią nieposłuszne zwierzę. Ale, oto stała się rzecz dziwna. Strzała… obróciła się i trafiła go w nogę. Przestraszony, pobiegł opowiedzieć o tym niesamowitym zdarzeniu miejscowemu biskupowi. Ten niezwłocznie zarządził trzy dni publicznych modlitw i pokuty. Kiedy chylił się ku wieczorowi ostatni pokutny dzień, a było to 8 maja, św. Michał ukazał się biskupowi i powiedział: Ja jestem Archanioł Michał, stojący przed obliczem Boga. Grota jest mnie poświęcona; ja jestem jej strażnikiem… Tam, gdzie się otwiera skała, będą przebaczone grzechy ludzkie… Modlitwy, które będziecie tu zanosić do Boga, zostaną wysłuchane. Idź w góry i poświęć tę grotę dla kultu chrześcijańskiego.
– Staje przed nami św. Michał Archanioł i mówi o tym, co najważniejsze: „Któż jak Bóg”, bo tak właśnie tłumaczy się jego imię. Uświadamia nam, że bez Boga nie da się konstruować życia. Tego przypomnienia potrzebuje współczesny świat. Człowiek przychodzi dzisiaj do sanktuarium głównie po pocieszenie duchowe. Michał Archanioł pokazuje człowiekowi, że Bóg jest silniejszy niż jego grzech; daje nadzieję, że nie ma takiej sprawy, której z Nim nie da się wygrać – podkreśla ks. Tadeusz Musz ze zgromadzenia księży michalitów, które sprawuje opiekę nad sanktuarium.
Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano w parafii Bożego Ciała w Krakowie odbędzie się w dniach 4-6 czerwca.
Poniżej prezentujemy szczegółowy harmonogram uroczystości:
Wtorek 4 czerwca 2019
18.30 – Nabożeństwo oczekiwania.
19.00 – Powitanie św. Michała Archanioła i Msza św. na rozpoczęcie nawiedzenia.
21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.
Środa 5 czerwca 2019
8.00 – Msza św. z homilią i Koronką Uwielbienia Boga.
11.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.
12.00 – Msza św. dla chorych i starszych z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych oraz indywidualnym błogosławieństwem i nałożeniem rąk.
15.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła i Litania do Serca Jezusowego).
17.00 – Klub Polonia Christiana – spotkanie z ks. Rafałem Szwajcą CSMA – Dyrektorem Peregrynacji Figury św. Michała Archanioła z Cudownej Groty Objawień na Gargano – „Św. Michał Archanioł – recepta na lepsze jutro”. Sala konferencyjna Hotelu Miodosytnia, Kraków, ul. Wawrzyńca 6.
19.00 – Msza św. oraz modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów za przyczyną św. Michała Archanioła z modlitwą wstawienniczą przed Najświętszym Sakramentem.
21.00 – Apel Jasnogórski z wieczornym rozważaniem.
Czwartek 6 czerwca 2019
8.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.
11.30 – Godzinki ku czci św. Michała Archanioła.
12.00 – Msza św. z Aktem Poświęcenia się św. Michałowi Archaniołowi.
15.00 – Koronka do Miłosierdzia i modlitwy przez przyczynę św. Michała Archanioła).
18.30 – Nabożeństwo Czerwcowe.
19.00 – Msza św. Pożegnania z Aktem Zawierzenia Parafii św. Michałowi Archaniołowi.
W czasie nawiedzenia wierni będą mieli możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Michała Archanioła oraz nabycia anielskich pamiątek.
Ofiary złożone na tacę w czwartek zostaną przeznaczone na rozwój kultu św. Michała Archanioła oraz na dzieła apostolskie Zgromadzenia Księży Michalitów (szkoły, domy dziecka, praca misyjna i wydawnicza, budowa sanktuarium św. Michała Archanioła w Mińsku na Białorusi).
ZAMÓW WYJĄTKOWY PAKIET QUIS UT DEUS!