Komisja Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego poparła uruchomienie wobec Węgier artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej, czyli tej samej procedury, która została w grudniu roku 2017 wszczęta przeciw Polsce. Węgierskie władze mocno odpowiedziały na groźby eurokratów.
Zdaniem szefa węgierskiej dyplomacji Petera Szijjarto, pomysły Brukseli to polityczny wyrok, poprzedzony politycznym procesem pokazowym. Dotyczy on sporu o migrację. Jak podkreślił szef MSZ, eurokraci uważają wymianę ludności za wartość, z kolei Węgrzy cenią bezpieczeństwo, ochronę rodziny i kultury chrześcijańskiej.
Wesprzyj nas już teraz!
Ponadto w Brukseli – jak dodał Szijjarto – gra się z nut George’a Sorosa, czyli urodzonego na Węgrzech amerykańskiego finansisty żydowskiego pochodzenia, którego powszechnie i nie bez podstaw uznaje się za sponsora projektu multi-kulti.
W opinii szefa MSZ, Bruksela reprezentuje poglądy i interesy finansisty, z kolei władza w Budapeszcie zwraca uwagę na interes Węgier i dlatego rząd Orbana pozostanie przy swojej, przeciwnej nielegalnej imigracji polityce. Niedawno kraj rządzony przez Fidesz wprowadził prawo zabraniające pod groźbą kary wspierania nielegalnych imigrantów. Pakiet ustaw zyskał miano „Stop Soros”.
Wobec doniesień z Brukseli szef węgierskiego rządu stwierdził, że Komisja Parlamentu Europejskiego chce wywrzeć na jego kraj presję, by Budapeszt zmienił politykę migracyjną. Nie może do tego jednak dojść, gdyż wolę takiej polityki wyrazili wyborcy – wynika ze słów Orbana.
Zdaniem autorów projektu rezolucji z Komisji Wolności Obywatelskich, Sprawiedliwości i Spraw Wewnętrznych Parlamentu Europejskiego, na Węgrzech występuje poważne ryzyko naruszenia praworządności. Dlatego europosłowie chcą, aby Europarlament zwrócił się do Rady UE (to jest krajów członkowskich wspólnoty) o uruchomienie wobec Węgrów artykułu 7.
W trakcie głosowania projekt rezolucji poparło 36 europosłów. 19 było przeciw. We wrześniu obędzie się głosowanie na sali plenarnej. Aby procedury przewidziane artykułem weszły w życie wymagana będzie większość 2/3 głosów.
Źródło: niezalezna.pl / dorzeczy.pl
MWł
Zobacz także:
Polonia Christiana 47. Imigranci – piąta kolumna kalifatu