21 czerwca 2018

„Polskie obozy koncentracyjne” nadal w modzie. Szkalowanie Polski trwa w najlepsze

(Eingangstor des KZ Auschwitz, Arbeit macht frei (2007) fot. Dnalor 01 / wikimedia commons )

Fundacja Patria Nostra, która na drodze sądowej zwalcza fałszowanie historii oraz pod tym kątem monitoruje zagraniczne media informuje, iż w ostatnim czasie trzy portale – argentyński, amerykański i włoski użyły w swoich materiałach nt. Auschwitz sformułowania – „polskie obozy koncentracyjne”. Fundacja skierowała do nich żądanie przeprosin i sprostowań – jeżeli tego nie uczynią, wystąpi z pozwami cywilnymi na podstawie znowelizowanej ustawy o IPN.

 

Argentyński portal infobae.com w swoim materiale na temat procesu Oskara Groninga, sprawującego funkcje głównego księgowego w niemieckim obozie koncentracyjnym w Auschwitz, podał iż sądzony esesman współwinny jest śmierci 300 tys. osób „w polskim obozie koncentracyjnym”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Podobnego zakłamania historii dokonał amerykański portal chsperiscope.com. W artykule dotyczącym zwiedzania przez grupę uczniów Carlisle High School w Pensylwanii niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz, pod zamieszczonym zdjęciem opublikował podpis: „jeden z polskich obozów koncentracyjnych.”

 

Kolejnym przykładem szkalowania Polski jest materiał „Ciao Alberto Mieli, ultimo testimone di Auschwitz”, opublikowany pod koniec maja br. przez włoski portal globalist.it. W artykule napisanym po śmierci (28 maja br.) Alberto Mieli, włoskiego więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz, opisano jego pobyt w obozie zagłady, który określa się jako polski obóz koncentracyjny. Cytując dokładnie tą część artykułu: „w wieku niespełna 20 lat został deportowany do polskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau, z którego udało mu się uciec”.

 

Sprawami fałszowania historii zajęło się już stowarzyszenie Patria Nostra. Obecnie prawnicy stowarzyszenia przygotowali wezwanie zarówno przeciwko portalowi globalist.it., jak i dwóm pozostałym portalom.

 

Stowarzyszenie Patria Nostra czeka też na odpowiedź niemieckiej gazety „Westfalische Nachrichten”, która w odniesieniu do niemieckiego obozu koncentracyjnego w Sobiborze użyła kłamliwego sformułowania „polski obóz”. Stowarzyszenie Patria Nostra chce, aby w ramach zadośćuczynienia gazeta wpłaciła 50 tys. euro na rzecz Polskiego Związku Byłych Więźniów Politycznych Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych.

 

W przypadku odmowy spełnienia żądań Stowarzyszenia Patria Nostra, organizacja zapowiada, że wytoczy pismu sprawę cywilną, korzystając z nowych możliwości ścigania, jakie daje znowelizowana niedawno ustawa o IPN. Podobne pozwy w oparciu o te ustawę sformułuje wobec trzech portali (włoskiego, argentyńskiego i amerykańskiego), jeżeli nie umieszczą one własnych sprostowań. 

 

 

Adam Białous

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 37 300 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram