Wszystko wskazuje na to, że zasilane ogromnymi kwotami z naszych podatków muzeum Polin zaserwuje Polakom kolejny odcinek niekończącego się cyklu „pedagogika wstydu”. Świadczy o tym zarówno tekst oficjalnego wprowadzenia do debaty, która odbędzie się w najbliższy czwartek, jak i dobór uczestników.
„Obojętność” – to tytuł kolejnego odcinka prezentowanego przez warszawską placówkę w ramach cyklu „Obcy w domu. Wokół Marca ’68”. Zapraszając do wzięcia udziału organizatorzy piszą: „Jak to możliwe, że wielu okazało znieczulicę wobec wydarzeń Marca ’68? Nie chcieli się angażować, byli zajęci czymś innym? Czy była to forma samoobrony? Dlaczego nic nie zrobili, choć mogli? Dlaczego byli bierni i obojętni wobec dramatu, który dział się obok? Jak reagowały ważne instytucje np. Kościół? Milczał? Dlaczego?”.
Wesprzyj nas już teraz!
W dyskusji uczestniczyć będą renomowani badacze „polskiego antysemityzmu”: Alina Cała i Ireneusz Krzemiński, reporterka „Gazety Wyborczej” Katarzyna Surmiak-Domańska, następnie przedstawione jako „psycholożki” Ala Goldblum-Elczewska i Zofia Milska-Wrzosińska. W charakterze przedstawiciela Kościoła – „milczącego i obojętnego” wobec marcowych rozgrywek polskich komunistów – wystąpi jezuita, ojciec Wacław Oszajca.
Muzeum Polin a to wspiera czarny protest, a to czci muralem komunistycznego zbrodniarza mjr Baumana, a to organizuje wystawy i debaty wokół „polskiego antysemityzmu”, obojętności i „milczącego” Kościoła.
Dlaczego ciągle finansujemy tą hucpę i to nie małą kwotą 9 mln. rocznie?!? https://t.co/goruSxaQsF— Magdalena Korzekwa-Kaliszuk (@MagdaKorzekwa) 22 maja 2018
Źródło: polin.pl, Twitter
RoM
Zobacz wywiad z Grzegorzem Braunem o marcu 1968: