10 maja 2016

Izrael coraz bardziej „tęczowy”. Wdowy i wdowcy z „homozwiązków” otrzymają wojskowe renty

(copyright (c) Flash90 2014 / FORUM )

Mimo że oficjalnie w Izraelu nie można zawrzeć tzw. małżeństwa homoseksualnego, władza od wielu lat sprzyja sodomitom, wprowadzając prawa zrównujące tego typu związki z małżeństwami heteroseksualnymi. W niedzielę minister obrony Izraela Mosze Ja’alon potwierdził, że armia w taki sam sposób będzie traktować wdowy i wdowców ze związków heteroseksualnych, jak i homoseksualnych.


Minister obrony zwołał spotkanie w celu omówienia zasad jednakowego traktowania wdów i wdowców ze związków partnerskich, których partnerzy zostali zabici w akcji podczas służby wojskowej.

Wesprzyj nas już teraz!

 

W trakcie dyskusji stwierdziliśmy, że nie ma różnicy w uznaniu żałoby partnerów tej samej płci jak i heteroseksualnych, a zatem nie ma potrzeby stosowania odmiennych przepisów prawnych w tym zakresie – stwierdził minister Ja’alon.


Będziemy traktować osierocone rodziny homoseksualne tak  samo jak rodziny heteroseksualne pogrążone w smutku. Nawet nie przyszło nam do głowy, by mogło być inaczej – dodał.

 

Wg Ja’alona, równe traktowanie partnerów, także tych nie pozostających w związku małżeńskim, to „obowiązek moralny”.


W czerwcu 2015 roku izraelskie ministerstwo obrony ogłosiło, że będzie uznawać związki osób żyjących bez ślubu niezależnie od „orientacji seksualnej i będzie prowadzić dla nich fundusz emerytalny.

 

Ya’alon od dawna jest zwolennikiem przyznawania jak najszerszych uprawnień parom tej samej płci. W ubiegłym roku jako jedyny „polityk prawicowy” wyraził nadzieję, że Izrael weźmie przykład z USA, gdzie Sąd Najwyższy nakazał uznać tzw. małżeństwa osób tej samej płci.

 

Od 2006 r. Tel Awiw rejestruje na swoim terytorium „homomałżeństwa” zawarte za granicą, choć w samym Izraelu takich „małżeństw” nie wolno zawierać. Zarejestrowane pary korzystają z licznych przywilejów należnych małżeństwom. Sodomici od niedawna mogą także adoptować dzieci. Teraz homoseksualni partnerzy będą mieli prawo do renty wojskowej po partnerze zmarłym w wyniku akcji wojskowej.

 

Emerytury wojskowe w Izraelu są przedmiotem licznych kontrowersji. Zgodnie z prawem żołnierzom, którzy po odbyciu obowiązkowej służby wojskowej pozostali w armii, przysługuje po ukończeniu 47 lat tzw. emerytura pomostowa, która jest wypłacana aż do 67 roku życia, to jest do czasu gdy dana osoba osiągnie wiek emerytalny i może pobierać normalną emeryturę.

 

Wydatki z tym związane stanowią poważne obciążenie dla budżetu i mimo raportu komisji Lockera z ub. roku, by zmienić zasady i wysokość wypłacanych emerytur, minister La’jon zapowiedział, że dopóki będzie na stanowisku, nie zgodzi się na żadne zmiany.

 

 

 

Źródło: timesofisrael.com., AS.

 

 


Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 461 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram