Ratyzboński biskup Rudolf Voderholzer przestrzega przed ideologią gender, która prowadzi społeczeństwa ku błędowi, otwarcie przecząc rzeczywistości. Biskup podkreśla, że ochrona stworzenia oznacza zarazem ochronę człowieka.
Biskup Rudolf Voderholzer wygłosił w bawarskim Kemnath am Buchberg kazanie poświęcone ochronie dzieła stworzenia. Podkreślił, że oznacza ona w konieczny sposób także ochronę człowieka. Hierarcha wskazał, że człowiek jako korona stworzenia powołany jest do tego, by, po pierwsze, rozpoznać swojego Stwórcę, po drugie upaść przed Nim na kolana, a po trzecie modlić się do Niego i włączyć w swoją pieśń pochwalną na Jego cześć całe stworzenie. Człowiek musi chronić dzieło stworzenia i obchodził się z nim ostrożnie. – Dlatego ochrona środowiska – choć mówię chętniej o ochronie stworzenia – jest zadaniem właśnie na nasze czasy – powiedział biskup.
Wesprzyj nas już teraz!
Zaznaczył, że nie można jednak zapominać, że ochrona stworzenia oznacza także ochronę samego człowieka. Wymienił tu starania na rzecz zakończenia wojen i pomoc uchodźcom, ale także przeciwdziałanie niezwykle szkodliwym wpływom ideologii gender. Zdaniem bp. Voderholzera współczesna dyskusja o istocie mężczyzny i kobiety zaczynam przypominać swoisty Kulturkampf. A przecież, jak przypomniał pasterz, to sam Bóg postanowił, że tylko z mężczyzny i kobiety ma poczynać się nowe życie, a zatem i przyszłość dla ludzkości.
Tymczasem dziś próbuje nam się wmówić, jakoby pierwszo- i drugorzędne cechy płciowe nie miały niczego wspólnego z ludzką tożsamością, a płeć była tworzona wyłącznie w ramach kultury społeczeństwa. W ten sposób zakłamuje się dobro Bożego stworzenia. – Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę, a związek między mężczyzną i kobietą uczynił poprzez Jezusa Chrystusa sakramentem, znakiem miłości, także owocnej miłości Boga do człowieka. Nie można powiedzieć niczego większego o wspólnocie mężczyzny i kobiety – powiedział biskup.
– Nie pozwólmy zwieść się wszystkim możliwym dziwnym teoriom, które w oczywisty sposób przeczą rzeczywistości – powiedział biskup. Powołał się następnie na profesora biologii Hansa Petera Kleina, który na łamach „Frankfurter Allgemeine Zeitung” wskazywał, że próbuje się przekształcić biologię w socjologię, co jest całkowitym absurdem.
Źródło: kath.net
pach