Amerykańscy chrześcijanie są zachęcani do noszenia ubrań lub wstążek w kolorze pomarańczowym, by zwrócić uwagę na męczeńską śmierć wyznawców Chrystusa, ginących z rąk dżihadystów na całym świecie. Kolor pomarańczowy nawiązuje do kombinezonów o tej samej barwie, zakładanych wyznawcom Chrystusa, którzy są mordowani przez członków tzw. Państwa Islamskiego.
Z inicjatywą propagowania pomarańczowych elementów ubrania wystąpił m.in. ks. Franciszek Karwacki z parafii Matki Bożej z Góry Karmel w Mount Carmel, w Pensylwanii. Poprosił on wiernych, by przychodzili do kościoła – ale także, chodzili na co dzień – w ubraniach w kolorze pomarańczowym. – Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami w Chrystusie – mówił Karwacki stacji FoxNews.com. – To jest takie przejmujące, jak oni są torturowani. Musimy się modlić za nich – dodawał.
Wesprzyj nas już teraz!
Kapłan rozdaje wiernym tekst modlitwy, która brzmi: „Panie Jezu, oddajemy cześć wszystkim chrześcijańskim braciom i siostrom, dzieciom, kobietom i mężczyznom, którzy cierpieli i zginęli z rąk terrorystów ISIS, i innych. Modlimy się za wszystkich tych, którzy teraz są torturowani i przetrzymywani w niewoli przez nich. Uznajemy kolor pomarańczowy za kolor męczeństwa naszych czasów. Modlimy się i będziemy prosić innych o modlitwę za wszystkich, którzy są prześladowani za wiarę. Amen”.
Za pośrednictwem mediów społecznościowych chrześcijanie upowszechniają – poza odzieżą i wstążkami – także obrazy np. Pana Jezusa dźwigającego krzyż w kombinezonie w kolorze pomarańczowym, który prowadzony jest przez członków ISIS i idących za nim egipskich Koptów.
Papież Franciszek zaapelował o nieodwracania się opinii światowej od losu torturowanych i zabijanych wyznawców Chrystusa. To reakcja m.in. na umniejszanie przez amerykańska administrację prezydenta Baracka Obamy charakteru męczeńskiej śmierci wyznawców Chrystusa zabijanych przez dżihadystów Islamskiego Państwa.
Biały Dom potępiając morderstwo Koptów w Libii stwierdził, że byli to egipscy obywatele. Prezydent nie wspomniał, że zginęli oni wyłącznie z powodu wyznawanej religii, a nie obywatelstwa.
Źródło: newsmax.com, AS.