„Myślę, że są tak trudne czasy, że pozostaje nam już tylko wołanie o miłosierdzie. Jeżeli skorzystamy z daru miłosierdzia – dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych – możemy zatrzymać wojny, możemy zatrzymać terroryzm, bo zmienimy siebie, zmienimy świat od wewnątrz” – podkreśla siostra Elżbieta Siepak, rzecznik prasowy Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia.
W niedzielę w Kościele powszechnym obchodzić będziemy Niedzielę Miłosierdzia. W tym roku w archidiecezji krakowskiej Święto Bożego Miłosierdzia obchodzone będzie już po raz trzydziesty, a w Kościele powszechnym po raz piętnasty.
Wesprzyj nas już teraz!
W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach obchody Święta Bożego Miłosierdzia rozpocznie całonocne czuwanie z soboty na niedzielę – początek o godz. 21.00. Mszę św. o północy będzie sprawował ks. bp Jan Zając, honorowy kustosz sanktuarium. Główna Msza św. tego dnia będzie odprawiana przy ołtarzu polowym o godz. 10.00. Przewodniczył jej będzie metropolita krakowski ks. kard. Stanisław Dziwisz. Modlitwę w Godzinie Miłosierdzia poprowadzi ks. Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Przy ołtarzu polowym zostanie odprawiona jeszcze jedna Msza św. o godz. 16.30 pod przewodnictwem ks. bp. Jana Szkodonia. Pozostałe (6.00, 8.00, 12.30, 18.00) będę sprawowane w bazylice. Ostatnia Msza św. w tym dniu będzie odprawiona o godz. 19.00 w kaplicy klasztornej.
Siostra Elżbieta Siepak, rzecznik prasowy Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, przypomniała, że w tym roku obchodzonych jest wiele okrągłych rocznic związanych ze Świętem Miłosierdzia, a także ze św. Siostrą Faustyną. – Jako pierwszy w świecie, a miało to miejsce 30 lat temu, Święto Miłosierdzia dla archidiecezji krakowskiej do kalendarza liturgicznego wpisał kard. Franciszek Macharski, ówczesny metropolita krakowski. 15 lat temu, w dniu kanonizacji Siostry Faustyny, Papież Jan Paweł II ogłosił to święto dla całego Kościoła – mówiła. – Myślę, że są tak trudne czasy, że pozostaje nam już tylko wołanie o miłosierdzie. Jeżeli skorzystamy z daru miłosierdzia – dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych – możemy zatrzymać wojny, możemy zatrzymać terroryzm, bo zmienimy siebie, zmienimy świat od wewnątrz – dodała.
pam