Zakończyło się postępowanie przed łódzkim sądem, dotyczące ewentualnego ograniczenia władzy rodzicielskiej ojca i matki dziewięcioletniego Adama i dwuletniego Michałka. Rodzice stanęli w obliczu groźby odebrania im dzieci wskutek działania Fundacji Subvenio, która powiadomiła sąd o rzekomych aktach przemocy mających miejsce w rodzinie.
Prawnicy Centrum Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris towarzyszyli rodzinie podczas całego postępowania sądowego, składając liczne wnioski dowodowe oraz wykazując bezpodstawność stawianych małżonkom zarzutów. W toku postępowania, w obecności psychologa, zeznawał również starszy syn małżonków J. Jego wyjaśnienia potwierdziły prawidłowe, pełne troski i miłości, relacje panujące w rodzinie.
Wesprzyj nas już teraz!
Podczas mowy końcowej mec. Bartosz Lewandowski podkreślił, że wszelkie dowody w sprawie jednoznacznie wskazują na to, że rodzice chłopców prawidłowo wykonują władzę rodzicielską. Są osobami zaradnymi, kochają swoje dzieci, dbają o ich prawidłowy rozwój oraz tworzą szczęśliwą rodzinę. Wszelkie postawione im zarzuty są niespójne i nie znajdują żadnego oparcia w dowodach, zaś dobro dzieci wymaga, aby władza publiczna ze szczególną wstrzemięźliwością stosowała jakiekolwiek narzędzia ingerencji w strukturę rodziny. Sąd w całości podzielił opinię pełnomocnika rodziny i stwierdził brak podstaw do ograniczenia władzy rodzicielskiej nad Antonim oraz Michałem.
Obrona rodziny przed ingerencją w jej fundamentalne prawa prowadzona była w ramach Centrum Interwencji Procesowej Instytutu Ordo Iuris przez adw. Jerzego Kwaśniewskiego i apl. adw. Bartosza Lewandowskiego.
Jako wyraz wdzięczności za udzieloną rodzinie pomoc otrzymaliśmy od małego Antka wyjątkowy prezent – własnoręcznie narysowaną laurkę.
Ordo Iuris, kra