O. Fidenzio Volpi wraz z o. Alfonso Bruno podjął decyzje o zamknięciu kolejnego klasztoru Franciszkanów Niepokalanej, tym razem w Benewencie. To decyzja symboliczna: w tym miejscu zgromadzenie powstało na prawie diecezjalnym, a pierwsi zakonnicy składali swoje śluby.
Destrukcja Franciszkanów Niepokalanej postępuje. Klasztor św. Paschalisa w Benewencie od lat był centrum duszpasterskim, w którym kwitła wiara i życie sakramentalne. W tamtejszym kościele sprawowano liturgie tak według Mszału Pawła VI, jak i zgodnie z motu proprio „Summorum Pontificum”. Codziennie przeprowadzano także adorację eucharystyczną.
Wesprzyj nas już teraz!
Posługa Franciszkanów Niepokalanej była w archidiecezji benewentyńskiej ceniona tym bardziej, że inni duchowni nie sprawowali tradycyjnej liturgii – bez względu na potrzeby wiernych. Wraz z wprowadzeniem do zgromadzenia komisarza, o. Volpiego, wierni utracili w tym mieście możliwość uczestniczenia w „starej” Mszy. Zakonnicy otrzymali zakaz sprawowania liturgii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.
Dziś Franciszkanie Niepokalanej zostali pozbawieni placówki, w którem to zgromadzenie się narodziło.
Źródło: katholisches.info
mat