Raymond Ibrahim, zajmujący się monitorowaniem prześladowań chrześcijan w różnych regionach świata, opracował nowe zestawienie brutalnych aktów przemocy wobec wyznawców wiary. Raport nie pozostawia suchej nitki na amerykańskiej administracji.
Ibrahim w raporcie zaprezentowanym na portalu Gate Stone Institute pisze z oburzeniem, iż amerykański prezydent, Barack Obama, będąc w marcu z oficjalną wizytą w Arabii Saudyjskiej nie wspomniał ani słowem o brutalnej i krzywdzącej polityce władz arabskiego państwa względem uciskanej mniejszości chrześcijańskiej. Prezydent nie wspomniał o tej kwestii, mimo że naciskał na to Kongres USA. Ibrahim zwrócił uwagę, że Obama chętnie występuje za to w obronie mniejszości seksualnych.
Wesprzyj nas już teraz!
Chrześcijanin bez wizy
Być może milczenie Obamy w sprawie prześladowania chrześcijan związane jest z jawną dyskryminują wyznawców Chrystusa przez amerykański Departament Stanu. Przykład? Przedstawiciele Departamentu zaprosili niedawno na specjalną konferencję gubernatorów północnych obszarów Nigerii (19 osób). Wizy na przyjazd do USA otrzymali wszyscy gubernatorzy oprócz… chrześcijanina, Jonasza Davida Janga. Departament tłumaczył to „problemami administracyjnymi”.
Jednak zdaniem Emmanuela Ogebe, nigeryjskiego obrońcy praw człowieka, „problemy wizowe” chrześcijańskiego gubernatora wynikały ze stronniczości antychrześcijańskich urzędników amerykańskich, którzy twierdzą, że głównymi ofiarami muzułmańskich bandytów z Boko Haram są głównie wyznawcy Allaha, a nie chrześcijanie. Tymczasem to właśnie wyznawcy Chrystusa są obiektem brutalnych prześladowań tej grupy morderców.
Urzędnicy amerykańscy mają też stawiać absurdalne zarzuty, że chrześcijanie „dyskryminują muzułmanów w nigeryjskim stanie Plateau”. Plateau to jeden z nielicznych stanów Nigerii, w którym większość ludności stanowią chrześcijanie. Amerykańska administracja zdaje się ignorować fakt, że 12 nigeryjskim stanom narzucono siłą prawo szariatu instytucjonalizujące prześladowania względem mniejszości religijnych.
Krwawa pętla wokół chrześcijan
Tymczasem raport Raymonda Ibrahima nie pozostawia wątpliwości, co do straszliwego losu chrześcijan zadawanego im przez muzułmanów. Wśród szczególnie brutalnych aktów prześladowania za wiarę w raporcie wymienia się bestialskie zabójstwo chrześcijanki w Egipcie. W czasie zamieszek wszczętych przez zwolenników Bractwa Muzułmańskiego w marcu tego roku młoda koptyjka imieniem Maria została zamordowana tylko dlatego, że na tylnym lusterku jej samochodu wisiał krzyżyk.
Zabójstwo Marii było wyjątkowo brutalne. Została zmaltretowana, wrogowie chrześcijaństwa bili ją, kopali, wyrywali włosy. W końcu jeden z napastników poderżnął jej gardło.
Z kolei w Nigerii muzułmańscy napastnicy zamordowali pastora i jego rodziną. Liczne morderstwa chrześcijan mają na swoim koncie bojówkarze z nigeryjskiego ludu Fulani, którzy urządzili rzeź w kilku chrześcijańskich wioskach zabijając 150 osób i podpalając około 200 domów. Uciekających mordowali maczetami lub zabijali z broni palnej.
Straszliwie mordy dokonane na chrześcijanach Ibrahim odnotował też w takich krajach jak Pakistan czy Somalia. W Pakistanie, obok zabójstw, mahometanie gwałcą nawet nieletnie chrześcijanki. W Somalii z kolei islamiści mordowali wyznawców Chrystusa na oczach ich współbraci, lub członków rodziny.
Poza morderstwami muzułmańscy oprawcy palili świątynie. Do takich zdarzeń – jak opisuje raport – dochodziło w Egipcie, Nigerii, Kenii, Somalii, Pakistanie, Ugandzie czy Brunei. W tym ostatnim kraju bojownicy al – Szabab strzelali do protestantów zgromadzonych na modlitwie w świątyni w Mombasie.
Wrogowie Chrystusa utrudniają też chrześcijanom oddawanie czci Panu Bogu poprzez krzywdzące rozwiązania prawne. Na przykład w Kazachstanie sąd uznał chrześcijańskie nauczanie za „szkodliwe dla zdrowia psychicznego ludzi”. Orzeczenie to pojawiło się podczas procesu pastora protestanckiego, którego skazano na 4 lata więzienia.
Do prześladowań straszliwych prześladowań wyznawców Chrystusa dochodzi też w Syrii. W Turcji z kolei pięciu mężczyzn zatrzymanych w 2007 r, po torturowaniu i zamordowaniu trzech misjonarzy chrześcijańskich niedawno opuściło areszt. Nikt nie został skazany.
Źródło: GI, AS.