W Sejmie zakończyło się badanie ważności podpisów, złożonych pod projektem ustawy, chroniącej chore dzieci przed zabiciem w łonie matki. W związku z tym obywatelski projekt ustawy został wczoraj skierowany do opinii Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu oraz Biura Analiz Sejmowych w celu zbadania formalnych elementów uzasadnienia oraz zgodności projektu z prawem Unii Europejskiej. Następnie zostanie mu nadany numer druku sejmowego, a pierwsze czytanie odbędzie się na jednym z trzech najbliższych posiedzeń Sejmu – informuje portal stopaborcji.pl.
Podobny projekt, tyle że poselski był procedowany w październiku ubiegłego roku. Wówczas cała procedura została przyśpieszona i w nadzwyczajnym trybie skierowana do drugiego czytania, by jak najszybciej odrzucić projekt. „Liczymy, że tym razem Sejm weźmie pod uwagę głosy ponad czterystu tysięcy obywateli i podejmie merytoryczną dyskusję” – podkreślają organizatorzy akcji, dodając, że przygotowali już dla ministerstw pytania, które zostały złożone u Marszałka Sejmu 9 lipca br. „Uprzednio urzędnicy ignorowali pytania posłów, zasłaniając się niewiedzą. Liczymy, że tym razem względem obywateli złej woli nie wykażą” – zaznaczają.
Poniżej publikujemy pytania przekazane do Marszałka Sejmu.
Wesprzyj nas już teraz!
1. Z powodu jakich chorób lub wad genetycznych dokonuje się aborcji eugenicznych w Polsce? Chodzi nam o podanie konkretnych liczb dotyczących lat ubiegłych, w szczególności liczby aborcji dokonywanych na dzieciach podejrzanych o Zespół Downa.
2. Jak często diagnoza wady u dziecka w życiu płodowym okazuje się fałszywa?
3. Do którego tygodnia od poczęcia faktycznie dokonuje się aborcji?
4. Jakie metody aborcyjne są stosowane w Polsce?
5. Jedną z metod aborcyjnych jest wywołanie przedwczesnego porodu. Jak często w wyniku tej procedury przychodzą na świat dzieci żywe? Co dzieje się z dziećmi żywo narodzonymi w wyniku indukowanego poronienia?
6. Czy są prowadzone badania dotyczące skutków aborcji dla kobiet, które poddały się tej procedurze?
Źródło: stopaborcji.pl
pam