14 lipca 2013

Sprzeciwianie się zrównaniu praw związków homoseksualnych nie oznacza automatycznie dyskryminacji. „Nie wymuszajmy równego traktowania sytuacji, które nie są takie same” – powiedział Alois Glück, prezes Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików (Zentralkomitee der deutschen Katholiken – ZdK).

 

W rozmowie z portalem domradio.de Alois Glück zastanawia się „na ile poważnie państwo traktuje konstytucję, w której zapisano, że związek małżeński pomiędzy kobietą i mężczyzną znajduje się pod szczególną ochroną państwa (…) i dlaczego wszelką krytykę skierowaną przeciwko całkowitemu zrównaniu praw związków homoseksualnych z małżeństwami nazywa się dyskryminacją?”. – Nie wymuszajmy równego traktowania sytuacji, które nie są takie same – podkreślał Glück.Niestety nadal nie zaznacza się wyraźnej granicy pomiędzy równym traktowaniem osób a identycznym traktowaniem czegoś, co przecież nie jest takie samo dodał.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Prezes „ZdK” krytykował również argumenty, jakie wykorzystywane są w debacie na temat związków homoseksualnych. Jako przykład podał porównywanie „zaniedbywanych dzieci przez rodziców heteroseksualnych” z „troskliwą opieką ze strony homoseksualistów”. – Takie argumenty są w istocie rzeczy uproszczeniem intelektualnym i nieszczerym – zauważał prezes.

 

Co gorsza, w publicznej debacie nierzadko deprecjonuje się rolę małżeństwa i rodziny w społeczeństwie, co jest niezrozumiałe, bowiem „w interesie państwa leży, aby była jak największa ilość rodzin, w których dzieci przychodzą na świat”. Nie chodzi tu o powierzchowne dyskusje i wzajemnie przyklejanie etykiet. – Wszelkie decyzje polityczne powinny uwzględniać wspólne dobro, a nie akceptować „najbardziej ugodowe rozwiązania” dla pojedynczych jednostek – twierdził Glück.

 

W dyskusji na temat praw adopcyjnych dla związków homoseksualnych należy zadać sobie zasadnicze pytanie – Czy aby cała debata na temat prawa do adopcji zbytnio nie koncentruje się bardziej na parach homoseksualnych, które po prostu chciałyby mieć dziecko? – zauważył prezes Centralnego Komitetu Niemieckich Katolików. Zdaniem Glücka, dzieci mają prawo do tego, aby mieć ojca i matkę. Zezwolenie na adopcję dzieci przez związki homoseksualne jest do pewnego stopnia pogwałceniem praw dziecka, które od początku skazane jest na przebywanie w środowisku, które nie sprzyja jego pełnemu rozwojowi.

 

Źródło: www.domradio.de

Klaud

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 251 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram