12 lipca 2013

W nocy z czwartku na piątek, irlandzki parlament zdecydował, że kobieta będzie mogła podjąć decyzję o zabiciu nienarodzonego dziecka, gdy zagrożone będzie jej życie.

 

„Zagrożone życie” to także sytuacja, gdy kobieta grozi samobójstwem. Ale w tym przypadku wymagana będzie opinia dwóch psychiatrów i lekarz położnik.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Za ustawą opowiedziało się 127 deputowanych, a 31 było przeciwnych. Ustawę musi zatwierdzić jeszcze izba wyższa parlamentu.

 

Głosowanie nad ustawą aborcyjną wywołuje w Irlandii wielkie emocje. Wczoraj, pod siedzibą parlamentu, protestowali nie tylko przeciwnicy aborcji, ale także jej zwolennicy.

 

W Irlandii obowiązuje całkowity zakaz aborcji od 1861 roku. Irlandczycy 30-krotnie odrzucali w referendach propozycję legalizacji zabijania nienarodzonych dzieci.

 

Pierwszym krokiem na drodze do legalizacji aborcji było orzeczenie Sądu Najwyższego z 1992 roku w tzw. sprawie X. Sąd rozpatrywał wówczas przypadek 14-letniej dziewczyny, której ciąża była wynikiem gwałtu. Groziła popełnieniem samobójstwa. Sąd uznał wówczas, że aborcja powinna zostać zalegalizowana w przypadku zagrożenia życia kobiety, również wówczas, gdy grozi ona odebraniem sobie życia. Od tamtego czasu deputowani nie spieszyli się jednak ze zmianą prawa w tej kwestii.

 

 

Źródło: rp.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 300 725 zł cel: 300 000 zł
100%
wybierz kwotę:
Wspieram