Oenzetowska Rada Bezpieczeństwa odrzuciła propozycje aborcyjnych lobbystów twierdzących, że ofiary gwałtów popełnianych w czasie konfliktu zbrojnego powinny posiadać „prawo” do aborcji. W ubiegłym tygodniu przyjęto przełomową rezolucję w sprawie kobiet, pokoju i bezpieczeństwa.
Jeszcze przed głosowaniem aktorka Angelina Jolie wzywała ONZ do udzielenia pomocy ofiarom gwałtów i karania ich sprawców. Opowiedziała wstrząsające historie kobietoraz dzieci wykorzystywanych seksualnie w obozach dla uchodźców. Rada Bezpieczeństwa przyjęła rezolucję, która wzywa do zapobiegnia i przeciwdziałania przemocy seksualnej w sytuacjach konfliktów zbrojnych. Nie wspomina się w niej jednak o „prawie” do aborcji i darmowych pigułek poronnych.
Wesprzyj nas już teraz!
Delegacje, które promują aborcję, wyraziły swoją frustrację. Francuska delegatka Najat Vallaud-Belkacem pytała, „dlaczego prawa seksualne i reprodukcyjne ofiar przemocy seksualnej wciąż napotykają opór?”. Z kolei delegatka skandynawska Karin Enstrom stwierdziła, że dostępność aborcji i pigułek dzień „po”, to kwestia „kluczowa” w sytuacjach konfliktowych. Rada Bezpieczeństwa nie zgodziła się także na zawarcie w rezolucji kwestii tzw. praw homoseksualnych. Podmioty ONZ konsekwentnie odrzucają możliwość przyznania szczególnych praw pederastom i lesbijkom.
W rezolucji Rady Bezpieczeństwa po raz pierwszy znalazło się jednak słowa o „zdrowiu seksualnym i reprodukcyjnym”. Organizacje aborcyjne próbowały wykorzystać sytuację ofiar gwałtów, aby utworzyć nowe „prawo”. Kwestię tę zaczęto podnosić w Komisji ONZ ds. Statusu Kobiet na początku roku 2013, ale bez powodzenia.
Wcześniej Watykan ostrzegł państwa członkowskie ONZ, aby nie naruszały godności ludzkiej pod pretekstem pomocy. Arcybiskup Francis Chulikatt skrytykował włączenie do rezolucji pojęcia „zdrowia seksualnego i reprodukcyjnego”. Stwierdził, że obejmuje ono „destrukcyjną opiekę zdrowotną wykorzystywaną w celu usprawiedliwienia zabójstwa”. Dodał również, że „śmierć niewinnego dziecka nienarodzonego jest stosowaniem dalszej przemocy wobec kobiety znajdującej się już w trudnej sytuacji”.
Źródło: C-fam.org., AS.