Francuski Senat, mimo wielu masowych protestów przeciwko instytucjonalizacji tzw. małżeństw jednopłciowych, we wtorek wieczorem zaakceptował pierwszy i najważniejszy przepis otwierający drogę do szybkiej realizacji projektu „małżeństw jednopłciowych” w kraju.
Po miesiącach ostrej dyskusji wśród polityków i społecznych protestach francuski Senat przyjął pierwszy i najważniejszy przepis z pakietu ustaw, które ostatecznie zrównują „małżeństwa homoseksualne” z małżeństwami.
Wesprzyj nas już teraz!
Po 10-godzinnej debacie179 senatorów opowiedziało się za przyjęciem przepisu, który zezwala parom tej samej płci na „zawarcie małżeństwa”. Przeciwko skandalicznemu prawu było 157 senatorów. Nowa regulacja wejdzie w życie wraz z pozostałymi, nad którymi Senat będzie jeszcze debatował przez kilka tygodni, m.in. nad prawem do adopcji. Niższa izba parlamentu, Zgromadzenie Narodowe, uchwaliła projekt w połowie lutego.
Pakiet ustaw instytucjonalizujących tzw. homo-małżeństwa jest przyjmowany wbrew zdecydowanemu sprzeciwowi społeczeństwa. Setki tysięcy demonstrantów wyszło na ulice w ostatnich tygodniach, by wyrazić swoją dezaprobatę dla takich „małżeństw”. Policja wobec protestujących użyła gazu łzawiącego. Homoseksualiści mogą we Francji od 1999 r. zawierać tzw. związki partnerskie. Już wkrótce Francja może dołączyć do 11 innych krajów, które wprowadziły jednopłciowe „małżeństwa”.
Grunt pod legalizację sprzecznych z naturą „małżeństw” przygotowywany jest także w Niemczech. Niedawno Sąd Najwyższy rozszerzył prawa adopcyjne na pary tej samej płci, a obecnie jest w trakcie rozpatrywania sprawy dot. przyznania parom homoseksualnym korzyści podatkowych, przysługujących dotąd małżeństwom heteroseksualnym. Wyrok w tej sprawie ma zapaść jeszcze przed jesiennymi wyborami.
Źródło: Der Spiegel, AS.