Już po raz trzeci kapucyni zachęcają do udziału w 40-godzinnym poście w intencji bezdomnych. Post o chlebie i wodzie będzie wiązał się z modlitwą w intencji bezdomnych. O uwolnienie ich od słabości, uzależnień, zniechęcenia oraz o dodanie im siły i nadziei. Post rozpocznie się 15 marca Drogą Krzyżową w kościele Braci Mniejszych Kapucynów w Warszawie.
„Jest głód zwykłego chleba, ale i głód miłości, dobroci i troskliwości” – o potrzebie dzielenia się każdym pokarmem – nie tylko tym namacalnym materialnie – mówiła bł. Matka Teresa z Kalkuty. Słowa te są mottem 40-godzinnego postu organizowanego przez Fundację Kapucyńską w intencji bezdomnych. Post o chlebie i wodzie będzie wiązał się z modlitwą w intencji bezdomnych. O uwolnienie ich od słabości, uzależnień, zniechęcenia oraz o dodanie im siły i nadziei. Doświadczenie tego, co na co dzień odczuwają bezdomni, głodu, pozwoli zobaczyć świat z ich perspektywy, pomoże zrozumieć ich trud życia oraz nauczy współczucia – mówi br. Adam Zwierz, duszpasterz bezdomnych.
Wesprzyj nas już teraz!
Post rozpocznie się 15 marca Drogą Krzyżową o godz. 17:45 w kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Miodowej 13 w Warszawie. Uroczystym zakończeniem postu będzie Eucharystia w dniu 17 marca o godz. 11:00 w kościele kapucynów. Po Mszy św. planowany jest wspólny posiłek z bezdomnymi.
Patronat medialny sprawują: Tygodnik „Idziemy” i Radio Plus. Fundacja Kapucyńska im. bł. Aniceta Koplińskiego powstała w 2010 r. z inicjatywy Braci Mniejszych Kapucynów z Warszawy oraz ludzi świeckich. Fundatorem jest Radosław Pazura.
Fundacja wspiera działalność Kapucynów skierowaną do ludzi potrzebujących. Bracia od 20 lat prowadzą przyklasztorną Jadłodajnię dla ubogich i bezdomnych w Warszawie, przy ulicy Miodowej 13. Z jadłodajni korzysta codziennie około 200 osób, które otrzymują strawę nie tylko dla ciała, ale i duszy. W przyjaznym środowisku jadłodajni istnieje również duszpasterstwo bezdomnych oraz organizowane są rekolekcje i spotkania formacyjne. Realizacja działań możliwa jest dzięki wsparciu blisko 100 wolontariuszy oraz pomocy wielu ludzi dobrej woli.
Wszystkie przedsięwzięcia prowadzone przez Fundację mają na celu pomoc ludziom ubogim i bezdomnym. Stałym elementem działań jest projekt „Anioł w Warszawie” – asystent osoby bezdomnej, spotkania wspólnoty ludzi bezdomnych „Schody do Nieba” oraz cotygodniowe „Spotkania bezdomnych z kulturą”, na które zapraszani są znani ludzie ze świata mediów.
KAI
mat