Według najnowszych badań Departamentu Sprawiedliwości w USA liczba brutalnych przestępstw popełnianych z udziałem broni palnej przez młodzież (osoby w wieku od 12. do 17. lat) spadła aż o 95 proc. w 2010 r. w porównaniu z 1994 r. Badanie wykazało ponadto, że znacznie groźniejsze dla przestępczości okazują się rozbite rodziny, związki partnerskie i samotni rodzice.
Autorzy analizy „Violent Crime Against Youth 1994-2010” twierdzą, że młodzi ludzie, będący ofiarami poważnych przestępstw, sześć razy częściej byli atakowani przez sprawców z użyciem broni innej niż broń palna, np. nożem.
Wesprzyj nas już teraz!
Bardziej narażeni na ataki byli młodzi ludzie wywodzący się z domów, w których jeden z rodziców pozostawał w tzw. związku partnerskim. Młody człowiek stawał się wówczas blisko cztery razy częściej ofiarą brutalnych przestępstw w porównaniu z osobami wychowywanymi w rodzinach nierozbitych, w których kobieta i mężczyzna pozostawali w związku małżeńskim. Ofiarami poważnych przestępstw w 2010 r. było 27,8 młodych osób na każde 1 tys. wychowywanych przez samotnego rodzica.
Chociaż w badaniu nie padło stwierdzenie, że chcąc walczyć z przestępczością wobec młodych ludzi powinno się skupić na odbudowie rodziny, fakty wydają się mówić same za siebie.
Źródło: frontpagemag. Com, AS.