21 grudnia 2012

Brytyjska United Kingdom Independence Party (UKIP) zawiesiła kandydaturę wyborczą swojego członka, Geoffrey’a Clarka, który postulował przymusową aborcję dzieci niepełnosprawnych, cierpiących na zespół Downa bądź rozszczep kręgosłupa. Inne „genialne” pomysły Clarka to wprowadzenie darmowego poradnictwa eutanazyjnego dla osób po 80. roku życia, a także wprowadzenie polityki zakazującej posiadania więcej niż dwójki dzieci.

 

Clark, 66 – letni biegły księgowy, opublikował w Internecie manifest, w którym wyraził swoje poglądy dotyczące postulowanego kształtu brytyjskiej polityki zdrowotnej. Rzekomą potrzebę przymusowego mordowania niepełnosprawnych dzieci uzasadnił „ciężarem, jaki stanowią one zarówno dla państwa, jak i rodzin”. Podał też w wątpliwość zasadność pomocy dla osób w wieku powyżej 80 lat, którą uznał za „nieproporcjonalnie kosztowną” dla służby zdrowia. Tymi słowami polityk zepsuł swoją dobrze zapowiadającą się karierę w partii. Był on kandydatem do Rady Hrabstwa Kent, a długofalowo także do parlamentu.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Clark uznał wzrost demograficzny za „rozpaczliwie zły, żałosny, straszny i będący przyczyną narodowej hańby”. Powoływał się na poglądy Thomasa Malthusa, XVIII i XIX wiecznego filozofa, który twierdził, że wzrost demograficzny prowadzi do głodu i nędzy. Szczególnie potępił kraje, w których wzrost ludności jest bardzo wysoki. Wezwał do „bezlitosnego” atakowania krajów takich jak Kenia, Nigeria i Meksyk. „Musimy atakować ich za ich bezmyślność, ograniczyć do zera pomoc zagraniczną, jeśli nie zmniejszą one swojego przyrostu demograficznego”, napisał. Clark jest bowiem głęboko przekonany, że „wzrost liczby ludności i malejąca jakość życia idą ze sobą w parze”.

 

Polityk skrytykował także papieża, którego stanowisko odbiega od „oświeconych” poglądów Clarka. Wezwał także do zmiany polityki prorodzinnej w Wielkiej Brytanii, tak aby nie wspierała ona rodzin z więcej niż dwójką dzieci. Jego zdaniem populacja w Zjednoczonym Królestwie nie powinna przekraczać 62 mln osób i należy w tym celu wykorzystać wszystkie godziwe środki.

 

Partia potępia „odrażające poglądy wyrażone w osobistym manifeście pana Geoffrey’a Clarka – powiedział rzecznik UKIP. – Partia nie wiedziała o tych poglądach, dlatego pozwalała mu występować pod jej szyldem. Potwierdzamy, że Clark został formalnie zawieszony jako kandydat wyborczy z ramienia naszej partii. Jego członkostwo będzie rozpatrzone przez partyjny sąd dyscyplinarny. Chcielibyśmy przeprosić każdego, kto poczuł się urażony poglądami Clarka – dodał.

 

Niestety poglądy Clarka nie są wyjątkowe w brytyjskim społeczeństwie. Według sondaży aż 75 proc. Brytyjczyków uważa, że aborcja powinna być dozwolona w przypadku niepełnosprawności dziecka. Aborcja w Wielkiej Brytanii jest generalnie legalna, choć istnieją pewne obostrzenia. Jednym z nich jest zakaz aborcji ze względu na płeć, który – jak ujawniono w tym roku – jest dość systematycznie łamany.

 

 

Źródła: lifesitenews.com/  tvn24.pl

Marcin Jendrzejczak

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 361 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram