Parlament Europejski przyjął 23 października uchwałę w sprawie „Przyszłości polityki rozwojowej UE” (2012/2002 (INI). Nie znalazły się w niej zapisy dot. tzw. praw seksualnych i zdrowia reprodukcyjnego, o co zabiegały ruchy proaborcyjne. Jest za to paragraf mówiący o ważnej roli rodziny i potrzeby podkreślania solidarności międzypokoleniowej.
Paragraf 15 stanowi: „[Parlament Europejski] podkreśla znaczenie solidarności między pokoleniami, w związku z tym wzywa Komisję do przyjęcia koncepcji family mainstreaming jako uniwersalnej zasady przewodniej na rzecz osiągania celów rozwojowych UE”.
Wesprzyj nas już teraz!
Koncepcja family mainstreaming pod względem zasad przypomina tę znaną w Europie od lat, mianowicie gender mainstreaming. W przeciwieństwie do ideologii gender, „family mainstreaming” zakłada, że każdy program polityki publicznej, na wszystkich etapach realizacji, powinien mieć na uwadze to, jak postulowane zmiany wpłyną na rodziny w danym państwie. Takie podejście proponuje w swoich dokumentach np. Departament Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ (DESA ONZ).
O wprowadzenie ww. zapisu zabiegała eurodeputowana Anna Zaborska.
Źródło; federation pro europachristiana, AS.