Trybunał Konstytucyjny Kostaryki zdecydował, że rząd tego kraju będzie musiał wypłacić odszkodowanie Radiu FIDES, które w czerwcu zeszłego roku poddał cenzurze. Sędziowie uznali, iż katoliccy dziennikarzy ukazali prawdę o zbrodniczej metodzie in vitro, zabronionej w tym kraju i nie wolno zamykać im ust.
Trzeba było aż wyroku Trybunału Konstytucyjnego, by katolickie Radio FIDES mogło odzyskać prawo do mówienia prawdy o zbrodniczym biznesie zwanym in vitro. Czternaście spotów radiowych ukazujących rzeczywiste zło tej metody zostało w czerwcu ubiegłego roku ocenzurowanych przez tamtejszy rząd, który uznał, że rozgłośnia nie ma prawa poruszać tej tematyki – przypomina „Nasz Dziennik”.
Wesprzyj nas już teraz!
Według kolumbijskich polityków odurzonych wpływem postępowego lobby in vitro katolicka akcja informacyjna „nosiła znamiona dyskryminacji” i „może być przyczyną wielu dziecięcych traum”. Trybunał Konstytucyjny przywrócił rozgłośni prawo do wolności wypowiedzi, sędziowie orzekli , że Radio FIDES miało pełne prawo do emitowania spotów promujących życie i sprzeciwiających się in vitro. Rozgłośnia otrzyma również od cenzora odszkodowanie za poniesione straty wynikłe z bezprawnie nałożonego zakazu. – To zwycięstwo prawa do wolności słowa i do wolności religijnej – komentował orzeczenie szef Radia FIDES Jason Granados. – Jako Kościół będziemy się przeciwstawiać każdemu rodzajowi morderstwa – dodał.
Radio FIDES zapowiedziało wznowienie kampanii, która zorganizowana zostanie we współpracy z ks. abp. Hugo Barrantesem Ure-ą, ordynariuszem San José.
Źródło: „Nasz Dziennik”
kra