Rada miasta Bangor na północy Walii poinformowała, że nowym burmistrzem „zostali” (tak, proszę Państwa, ZOSTALI!) Owen J. Hurcum – mężczyzna, który określa się jako „niebinarny”, „gender-queerowy” i „apłciowy”.
Samorząd miasta Bangor poinformował na swojej stronie internetowej o mianowaniu nowego burmistrza. Owen J. Hurcum przez pięć lat pełnił funkcję radnego, a przez ostatni rok był zastępcą burmistrza. Został wybrany na nowego włodarza miasta w roku 2020, jednak ze względu na epidemię koronawirusa zaprzysiężenie nastąpiło dopiero teraz.
23-latek jest najmłodszym burmistrzem w Walii, nie jest to jednak największą sensacją, jaką wokół siebie sprawił. Na stronie samorządu pojawiło się ogłoszenie, w którym mowa, że „oni” – czyli radny Hurcum – „zostali” burmistrzem. W taki sposób na poziomie władzy samorządowej przyjęto postulat ideologii gender, by używać „neutralnego płciowo zaimka they” wobec osób, które nie utożsamiają się z żadną z „płci biologicznych”.
Wesprzyj nas już teraz!
Nowy burmistrz identyfikuje się bowiem jako osoba (o ile dobrze rozumiemy) „bezpłciowa” (agender), „genderqueerowa”, czy też najogólniej – „niebinarna”.
„Kiedy dwa lata temu dokonałem coming outu, tak bardzo się martwiłem, że moja społeczność będzie mnie wykluczać albo gorzej. Dziś moja społeczność wybrała mnie na burmistrza naszego wspaniałego miasta. Najmłodszy w historii burmistrz Walii. Pierwszy w historii otwarcie niebinarny burmistrz miasta na świecie”, napisał wyglądający na mężczyznę osobnik na swoim Twitterze.
When I came out two years ago I was so worried I'd be ostracized by my community or worse. Today my community elected me Mayor of our great City. The youngest ever Mayor in Wales. The first ever openly Non-Binary Mayor of any city anywhere. Beyond humbled, Diolch Bangor 🏳️🌈 pic.twitter.com/pGHiaQTVaO
— Owen Exie J Hurcum 🏴🏳️⚧️🏳️🌈 (@OwenJHurcum) May 10, 2021
Do marca nowy burmistrz był członkiem socjaldemokratycznej partii Plaid Cymru, odszedł z niej jednak, gdy jedna członkini, Helen Mary Jones, ze stanowiska feministycznego skrytykowała zmiany legislacyjne dotyczące uznawania „innych” płci. Kobieta napisała, że jest „zaniepokojona, podobnie jak wiele osób, w tym osób transpłciowych, możliwym wpływem proponowanych zmian w ustawie o uznawaniu płci oraz w prawie kobiet i dziewcząt”.
Hurcum uznał ten wpis za „transfobiczny” i domagał się publicznych przeprosin od swojej partyjnej koleżanki. „Chcę, żeby Helen Mary Jones przeprosiła w sposób inny niż „przykro mi, że jesteś urażony” – żądał. – Chcę szczerych przeprosin i chcę, żeby postarała się poznać społeczność i zrozumieć, dlaczego dopuszcza się transfobii – dodał.
Nowy burmistrz publicznie angażuje się w inicjatywy w rodzaju „Nie pytaj mnie o moje genitalia”. Właśnie opublikował książkę pod takim tytułem, która ma być wedle jego wypowiedzi „manifestem wprowadzającym do naszej walki o równość, który jest dla wszystkich”.
Źródła: LifeSiteNews / DoRzeczy.pl
TK