Świadome lub nie, przepisywanie i fałszowanie historii to chleb powszedni dzisiejszej lewicy. Wyjątkowo kuriozalną interpretacją dziejów naszego narodu podzieliła się poseł Anna Maria Żukowska. Za pretekst posłużyło wczorajsze spotkanie piłkarskie Polska-Anglia w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022.
Przed czwartkowym meczem na Stadionie Narodowym w Warszawie piłkarze drużyny angielskiej klęknęli w zapoczątkowanym przez anarcho-komunistyczny ruch Black Lives Matter (BLM) geście rzekomej „walki z rasizmem”. Kibicom najwidoczniej nie spodobało się zaangażowanie ideologiczne piłkarzy, dając temu wyraz w postaci gwizdów.
Na wydarzenie zareagował naczelny pisma „Res Publica Nowa” Marcin Zaborowski. Jego zdaniem „klękanie na stadionie nie jest w Polsce zrozumiane, ale powinno być respektowane. W przeciwieństwie do Anglików nie mamy kolonialnej historii”.
Wesprzyj nas już teraz!
Na jego wpis na Twitterze zareagowała Anna Maria Żukowska, postanawiając w osobliwy sposób „uzupełnić” wiedzę historyczną dziennikarza. „Mamy. Przez wieki kolonizowaliśmy dzisiejsze: Litwę, Białoruś, Ukrainę, Słowację…” – napisała w mediach społecznościowych.
Mamy. Przez wieki kolonizowaliśmy dzisiejsze: Litwę, Białoruś, Ukrainę, Słowację… https://t.co/yM7IKTu0Sf
— Anna-Maria Żukowska 💁🏻♀️ (@AM_Zukowska) September 8, 2021
Oprócz oczywistego pomieszania terminologii (czym były kolonie), wpis Żukowskiej jest odzwierciedleniem ostatniej „mody” lewicy na przepisywanie historii pod kątem poszukiwania podstaw dla „polskiego ruchu BLM”. W myśl nowej, neo-marksistowskiej dialektyki rolę wyzyskiwanych czarnoskórych niewolników odgrywało chłopstwo żyjące granicach I Rzeczpospolitej.
„Mogłoby się wydawać, że pisanie dziejów Polski i świata z „ludowego” punktu widzenia odeszło w niebyt wraz z przodującym ustrojem z górą trzydzieści lat temu. Tymczasem nic z tych rzeczy. Nie dość, że przodujący ustrój wcale nie chce opuszczać tego świata, to jeszcze jego duch odradza się w pokoleniach wykształconych już „po komunie” – komentuje podobne zabiegi Łukasz Karpiel na łamach magazynu „Polonia Christiana”.
Źródło: Twitter.com
PR