– W kontekście poprzednich rozpraw we wtorek na sali sądowej nie wydarzyło się nic nadzwyczajnego. Zeznania świadków ze strony IKEI cały czas się powielają i wyglądają niemal dokładnie tak samo – powiedział portalowi PCh24.pl mec. Maciej Kryczka z Instytutu Ordo Iuris, który reprezentuje Janusza Komendę – zwolnionego za cytowanie Pisma Świętego byłego pracownika IKEI.
– Sąd pytał dzisiaj świadków zgłoszonych przez obronę m.in. o odczucia związane z wpisem Janusza Komendy. Co zaskoczyło: sąd oznajmił, że wnioskowani w akcie oskarżenia świadkowie – pracownicy IKEI, którzy popierali stanowisko pana Janusza, nie zostaną wezwani. Mamy więc do czynienia z wybiórczym wysłuchaniem świadków przez sąd – relacjonował nasz rozmówca.
Wesprzyj nas już teraz!
– Świadkowie obrony zostali dopuszczeni do składania zeznań w całości. Jednocześnie pominięto dowody oskarżyciela i oskarżyciela posiłkowego. Chodzi m.in. o świadków i dokumenty, które złożyliśmy – tłumaczył.
Mec. Kryczka podzielił się z nami swoimi obawami. W jego ocenie sąd rejonowy w Krakowie skłania się wyraźnie ku orzeczeniu, które będzie niekorzystne dla Janusza Komendy.
Wcześniej w mediach społecznościowych Instytut Ordo Iuris poinformował, że „pracownica centrali w Warszawie, występująca jako świadek, z którą było konsultowane czy wpis narusza kodeks postępowania grupy IKEA, nie wiedziała, że wpis jest cytatem z Pisma Świętego”. Ponadto kolejny pracownik centrali koncernu w Warszawie nie umiał odpowiedzieć na pytanie, „w jaki sposób IKEA realizowała zasadę niedyskryminacji ze względu na religię”.
Zapytany, czy zeznania świadków obrony brzmiały wiarygodnie, mec. Maciej Kryczka powiedział, że jego zdaniem nie są wiarygodne. – Ci świadkowie mówią dokładnie to samo. Trzeba pamiętać o tym, że są to ludzie, którzy cały czas pracują w IKEI, którzy wiedzą, czego dotyczy ta sprawa i moim zdaniem nie mówią nic, co mogłoby zaszkodzić firmie, w której są zatrudnieni, czy też ich koleżance z pracy – podkreślił.
– W listopadzie będą słuchani biegli i prawdopodobnie wówczas sprawa zostanie zakończona. Wszystko wskazuje, moim zdaniem, jednak na to, że wyrok będzie niekorzystny dla naszego klienta – podsumował mec. Maciej Kryczka.
Not. TK
Rozprawa pracownika Ikei zwolnionego za cytowanie Pisma Świętego. Zaskakujące zeznania świadków
Kto STOI za ORDO IURIS? Obalamy LEWACKIE mity! [ZOBACZ CAŁY FILM!]