Królewski kaznodzieja na dobre podpadł rewolucjonistom. Kto boi się dziedzictwa ks. Piotra Skargi i godnego upamiętnienia Jego zasług dla Polski? Kto chce usunąć jego pomnik pod pretekstem zmian proekologicznych? O tym opowie wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, Sławomir Skiba, w Klubie „Polonia Christiana”. Zapraszamy do przybycia na spotkanie organizowanej w krakowskiej „Miodosytni” – już 4 listopada o godzinie 18:00. Wstęp wolny!
Na naszych oczach ma miejsce kolejna próba podważenia intelektualnego dorobku, patriotycznego przesłania dla Polski i opinii świętości księdza Piotra Skargi. A przecież nie tak dawno mieliśmy do czynienia z godnym upamiętnieniem Jego osoby m.in. poprzez obchody 400. rocznicy śmierci. To właśnie polski Sejm ustanowił rok 2012 rokiem Piotra Skargi. Wreszcie, proces beatyfikacyjny, o który dopominało się wielu wiernych, ruszył z miejsca, a dokumenty w sprawie ogłoszenia Skargi błogosławionym są już w Watykanie.
Skoro to wszystko ma miejsce, warto zadać pytanie: dlaczego postać Sługi Bożego ks. Piotra Skargi spotyka się z regularnymi atakami ze strony pewnych środowisk, próbujących nie tylko skompromitować go w oczach społeczeństwa, ale również usuwać jego pomniki z przestrzeni publicznej? Kto próbuje odgrzewać wielokrotnie skompromitowaną i obaloną przez historyków czarną legendę ks. Piotra Skargi? To są pytania, które należy postawić właśnie teraz, kiedy pomnik królewskiego kaznodziei planuje się zabrać z reprezentacyjnego miejsca w centrum Krakowa.
Wesprzyj nas już teraz!
Dlatego w Krakowie odbędzie się spotkanie Klubu „Polonia Christiana” zatytułowane „Ksiądz Piotr Skarga – dlaczego się go boją?”, które pomoże nagłośnić skandaliczne pomysły krakowskich urzędników. Sławomir Skiba, a więc znawca postaci Sługi Bożego ks. Piotra Skargi i wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi, wygłosi prelekcję i odpowie na pytania gości już w najbliższy czwartek.
Serdecznie zapraszamy do sali konferencyjnej hotelu „Miodosytnia” (poziom -1) przy ul. Św. Wawrzyńca 6 w Krakowie. Dojazd komunikacją miejską: przystanki tramwajowe Św. Wawrzyńca lub Plac Wolnica Zaczynamy w czwartek 4 listopada o godz. 18:00. Wstęp wolny!
Dziś ks. Skarga, jutro Jan Paweł II, Mickiewicz…? Polska wersja rozmywania tożsamości