Siostra Nathalie Becquart, pełniąca funkcję podsekretarza biura Synodu Biskupów, wygłosiła przemówienie podczas spotkania z potępionym przez Jana Pawła II i Benedykta XVI ruchem „katolików LGBT”.
Przemawiając do członków organizacji New Ways Ministry (wystąpienie nosiło tytuł Synodalność: Droga pojednania), zakonnica z Instytutu La Xavière użyła watykańskiego modelu „synodalności” w ramach budowania relacji z odszczepieńczym ruchem LGBT samozwańczo afiliującym się przy Kościele katolickim. S. Becquart stwierdziła, że obecnie Kościół uczy się powrotu na „drogi synodalności”, którymi kroczył rzekomo w pierwszych wiekach swego istnienia. Miałby to być jej zdaniem Kościół bardziej „inkluzywny” i „dialogiczny”.
S. Nathalie Becquart powtórzyła synodalny postulat „włączania” wszystkich „zmarginalizowanych” grup do Kościoła. Podkreśliła przy tym, że „nawrócenie synodalne” wyznacza „nową drogę” dla katolików, która była dotychczas „nieznana”. – Ten synod dotyczy głębszej tożsamości Kościoła jako komunii i misji – powiedziała.
Wesprzyj nas już teraz!
Choć zakonnica nie zdecydowała się wprost zaprzeczyć prawdom wiary, co czyni ruch New Ways Ministry, to jednak jej wystąpienie zostało odebrane jako kolejny wyraz legitymizacji „katolików LGBT” za obecnego pontyfikatu. Jak przyznał Francis DeBernardo, dyrektor wykonawczy New Ways Ministry, jego zespół był „podekscytowany”, gdy dowiedział się o obecności watykańskiej urzędniczki, s. Becquart. – Uważamy, że jest to znak, że Watykan nie tylko poważnie podchodzi do synodalnego wychodzenia do wszelkiego rodzaju ludzi, ale także znak, że naprawdę są gotowi słuchać osób LGBTQ i ich doświadczeń – skomentował.
New Ways Ministry to organizacja jawnie zaprzeczająca nauczaniu Kościoła na temat grzechu homoseksualizmu i bezpardonowo realizująca agendę ideologii homoseksualnej i „transgenderowej”. Odcięli się od niej kolejni papieże – Jan Paweł II i Benedykt XVI – a amerykański episkopat oficjalnie uznał ją za niekatolicką. Dopiero papież Franciszek dokonał swoistej „rehabilitacji” dysydenckiego ruchu, kilkukrotnie chwaląc w prywatnych listach jego działalność.
Źródło: ncronline.org
FO