Dwóch homoseksualistów twierdzi, że Naczelny Sąd Administracyjny uznał, iż homomałżeństwa nie są w Polsce zakazane przez konstytucję. Instytut Ordo Iuris wyjaśnia, jaka jest prawda.
„Naczelny Sąd Administracyjny na naszej rozprawie ostatecznie stwierdził, że Konstytucja RP nie zabrania małżeństw jednopłciowych. To znaczy, że Zbigniew Ziobro, Przemysław Czarnek i inni przez lata mówili w tym temacie nieprawdę. Dziś mamy to na piśmie” – obwieścili na Twitterze homoseksualiści znani jako „Jakub i Dawid”.
Mężczyźni od lat promują się w mediach, przedstawiając sodomię jako rzekomą normalność. Mężczyźni zawarli poza Polską związek, który określony został przez zagranicznych urzędników mianem małżeństwa. Homoseksualiści oczekiwali, że w Polsce to określenie zostanie uznane, ze wszystkimi tego prawnymi i cywilizacyjnymi konsekwencjami.
Wesprzyj nas już teraz!
Post homoseksualistów został na Twitterze przyjęty z entuzjazmem przez wielu przedstawicieli lewicy, którzy uwierzyli w to, co napisali mężczyźni.
Problem w tym, że… to nieprawda, o czym poinformował Instytut Ordo Iuris.
„Kolejny fake news. NSA oddalił skargę kasacyjną panów. Czyli uznał zasadność odmowy wpisania do rejestru stanu cywilnego aktu małżeństwa osób tej samej płci, sporządzonego za granicą” – podał na Twitterze Instytut Ordo Iuris.
Jak dodał Filip Bator z Ordo Iuris: „Transkrypcja zagranicznego aktu tzw. małżeństwa jednopłciowego jest niezgodna z polskim prawem. To właśnie stwierdził NSA w komentowanym orzeczeniu z 6 lipca. Fakt, to kluczowa wiadomość dla tych, którzy chcieliby podważyć tożsamość małżeństwa”.
„Wyrwane z kontekstu zdanie uzasadnienia nie zmieni faktu, że transkrypcja zagranicznego aktu dot. związku 2 mężczyzn została uznana za niedopuszczalną w Polsce. Polska otacza ochroną małżeństwo, jako związek kobiety i mężczyzny. Nic się nie zmienia. Co więcej, ta zasada ulega wzmocnieniu” – dodał Instytut. I stwierdził dalej: „Panowie próbują wmówić nam, że wygrali, podczas gdy przegrali z kretesem”. Instytut Ordo Iuris załączył też opinię do wyroku NSA z lipca tego roku, która jasno precyzuje, jakie jest w Polsce prawo.
Źródło: dorzeczy.pl, Twitter, ordoiuris.pl
Pach