12 listopada 2022

COP27: globaliści szukają pretekstu do wojny z przemysłową hodowlą zwierząt

(fot. Pixabay)

Podczas szczytu klimatycznego COP27 z udziałem światowych przywódców i przedstawicieli wielkiego biznesu, zaprezentowano wyniki skrajnie tendencyjnego sondażu, z którego wynika, że społeczeństwa uważają przemysłową hodowlę zwierząt za zagrożenie dla planety i klimatu. Tym samym dążący do dekarbonizacji świata globaliści szykują „demokratyczną” podkładkę pod zaostrzenie walki z tradycyjnym rolnictwem.

Według respondentów z 13 krajów, w tym Polski, hodowla przemysłowa zwierząt stawia zyski ponad środowisko, ochronę klimatu i dobrostan zwierząt – wynika z badania zaprezentowanego w obecności światowych liderów zgromadzonych w egipskim Szarm el-Szejk.

Badanie zrealizowanego na zlecenie organizacji Compassion in World Farming, której misją jest zakończenie przemysłowego chowu zwierząt. Sondaż przeprowadzono w 13 państwach – Polsce, Brazylii, Czechach, Egipcie, Francji, Indiach, we Włoszech, Holandii, Nowej Zelandii, RPA, Hiszpanii, USA i Wielkiej Brytanii.

Wesprzyj nas już teraz!

Spośród ankietowanych z Polski 72 proc. twierdziło, że hodowla przemysłowa zwierząt stawia zyski ponad dobrostan zwierząt. Przeciwnego zdania było 11 proc. badanych z kraju. W sumie 17 proc. osób nie potrafiło opowiedzieć się ani po jednej, ani po drugiej stronie.

65 proc. polskich respondentów uważa również, że hodowla przemysłowa zwierząt stawia zyski ponad zdrowie ludzi jedzących produkty pochodzenia zwierzęcego. Przeciwnego zdania było 11 proc. ankietowanych. Co czwarta osoba uczestnicząca w badaniu w Polsce nie miała opinii w tej sprawie.

Również 65 proc. badanych w Polsce uważa, że zyski z przemysłowej hodowli są stawiane ponad troskę o klimat i środowisko. Odmiennego zdania było 11 proc. biorących udział w sondażu. Również w tej sprawie opinii nie miała jedna czwarta badanych.

W sondażu zapytano ponadto, czy przed wypełnieniem ankiety badani mieli świadomość, iż globalny sektor hodowlany wytwarza więcej gazów cieplarnianych niż wszystkie samoloty, pociągi i samochody razem wzięte. Twierdząco na takie stwierdzenie odpowiedziało 43 proc. badanych w Polsce. Odpowiedzi przeczącej udzieliło z kolei 57 proc. ankietowanych.

Bardzo podobne wyniki osiągnięto również w innych krajach, gdzie przeprowadzano ankietę.

Podsumowując wyniki sondażu, szefowa Compassion Polska Małgorzata Szadkowska wyraziła opinię, że bez zakończenia przemysłowego chowu zwierząt świat nie poradzi sobie z rosnącym kryzysem klimatycznym.

Badanie zostało przeprowadzone przez YouGov na próbie ponad 14,5 tys. dorosłych w dniach 6-19 października.

PAPpap logo

oprac. PR

Klonowane rośliny, mięso in vitro i… robaki. Co według lewicy będziemy jeść w 2050?

Już czas się bać. Bill Gates pisze jak ocalić świat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(17)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 300 665 zł cel: 300 000 zł
100%
wybierz kwotę:
Wspieram