W tym roku w amerykańskim stanie Nebraska mordowanie dzieci nienarodzonych może zostać zakazane lub poważnie ograniczone. Jak informuje portal LifeNews.com, jest to możliwe dzięki zwycięstwu wyborczemu prawodawców, którzy są przychylni ochronie życia dzieci poczętych. Sytuacja jest jednak trudna i będzie potrzebna walka o życie dzieci.
W roku 2022 proliferzy próbowali objąć w tym stanie ochroną dzieci poczęte. Niestety, nie udało się to, bo legislatorom zabrakło niewielkiej większości, potrzebnej do przyjęcia ustawy. W listopadzie jednak odbyły się wybory, w których do ciał ustawodawczych stanu wybrano szereg polityków republikańskich. Co więcej jest też w Nebrasce kilku proliferów z partii Demokratów.
Według Omaha World Herald oznacza to, że w roku 2023 sytuacja może zmienić się na korzyść ochrony życia dzieci.
Wesprzyj nas już teraz!
Jak podkreśliła dyrektor wykonawcza organizacji Nebraska Right for Life, Sandy Danek, proliferzy ze stanu mają nadzieję, że w 2023 roku uda się przyjąć rozwiązania prawne wspierające kobiety w ciąży i młode rodziny oraz zakazać mordowania dzieci poczętych. W tej trzeciej kwestii mówi się o trzech możliwych rozwiązaniach: całkowitym zakazie mordowania dzieci, ograniczeniu możliwości zabijania do 3. miesiąca ciąży, wprowadzeniu tzw. prawa o biciu serca, które skutecznie zakazuje aborcji po 6. tygodniu ciąży. Wybrany w ostatnich wyborach gubernator Nebraski, Republikanin Jim Pillen, deklaruje, że będzie popierać zakaz aborcji.
Obecnie w Nebrasce można bez podania żadnej przyczyny mordować dzieci aż do 20. tygodnia ciąży. Ograniczenia w tej kwestii przyjęło jak dotąd kilka miast w stanie.
Tymczasem zakazy aborcji wprowadzone w kilkunastu stanach USA po decyzji Sądu Najwyższego ws. Roe v. Wade naprawdę działają. Według organizacji pro-life udało się ocalić przed śmiercią już około 10 tysięcy dzieci nienarodzonych, a mowa o ograniczeniach tylko w pewnej części stanów, w dodatku obowiązujących jedynie część minionego roku. Oznacza to, że na przestrzeni choćby kilku lat urodzą się dziesiątki tysięcy dzieci, które bez zmian prawnych zostałyby po prostu zamordowane.
Źródło: LifeNews.com
Pach