31 stycznia 2023

Te prześladowania Niemcom nie przeszkadzają. Bundestag nie chce upamiętnienia represjonowanych chrześcijan

( fot. © Jorge Royan / http://www.royan.com.ar)

W niemieckim Bundestagu podczas głosowania przepadł wniosek o ustanowienie 15 lutego Międzynarodowym Dniem Przeciwko Prześladowaniu Chrześcijan. Projekt AFD miał stanowić odpowiedź na narastającą przemoc przeciwko wyznawcom Chrystusa w wielu krajach świata – posłowie innych frakcji skrytykowali jednak propozycje. Niektórzy twierdzili, że dane mówiące o cierpieniu chrześcijan za wiarę są przesadzone, inni zaś, że dedykowanie represjonowanym wiernym osobnego dnia byłoby niesprawiedliwością wobec wyznawców innych religii.   

Jak podaje austriacki portal kath.net, pomysłodawcy ustanowienia Międzynarodowego Dnia nawiązali do tragicznego mordu 21 chrześcijan przez islamistyczne bojówki Państwa Islamskiego – wstrząsające wydarzenie miało miejsce właśnie 15 lutego przed laty w Libii.

We wniosku zgłoszonym przez parlamentarzystów AFD wskazano, że obecnie wyznawcy Chrystusa stanowią najbardziej dotkniętą prześladowaniami i represjami na tle religijnym grupę na świecie. Autorzy projektu powołali się przy tym na dane fundacji Open Doors. Inicjatorzy podkreślali również coraz częstsze ataki na chrześcijan i symbole chrześcijańskie w niemieckiej sferze publicznej ze strony lewicowych aktywistów i polityków.

Wesprzyj nas już teraz!

Wniosek nie uzyskał wsparcia niemieckiego parlamentu. Przeciwko jego przyjęciu opowiedziały się wszystkie pozostałe zasiadające w nim partie. Zdaniem deputowanego Falko Droßmanna z ramienia Socjaldemokratycznej Partii Niemiec propozycja była próbą wykorzystania przez AFD cierpienia prześladowanych do własnych celów propagandowych. Polityk podważał też rzetelność informacji o represjach, skoro pochodzą one od chrześcijańskiej instytucji.  

W krytycznym tonie o inicjatywie wypowiedział się również przedstawiciel rzekomo chrześcijańskiej niemieckiej chadecji. Thomas Rachel podkreślał, że o ile prześladowania są straszliwą zbrodnią, o tyle cierpienia spotykają nie tylko chrześcijan – zdaniem polityka autorzy propozycji celowo próbują ten fakt ukryć. Rachel uważa również, że kościelne obchody w dniu św. Szczepana są już wystarczają formą solidaryzowania się z cierpiącymi.

Najdalej posunął się jednak przedstawiciel lewicowego ugrupowania zielonych Boris Mijatovic. Parlamentarzysta stwierdził, że dane fundacji Open Doors, na których opierali się inicjatorzy, są „przesadzone”, oraz „jednostronne”. Z kolei politycy FDP stwierdzili, że ustanowienie dnia przeciwko przemocy wobec chrześcijan byłoby niesprawiedliwie w stosunku do wyznawców innych religii.

Źródło: kath.net

FA

Dlaczego nas prześladujecie? Ks. prof. Roszak o antykatolickiej drodze donikąd

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(3)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 311 931 zł cel: 300 000 zł
104%
wybierz kwotę:
Wspieram