W Stanach Zjednoczonych trwa debata na temat motywów masakry, do której doszło w ostatni poniedziałek w Nashville w stanie Tennessee, gdzie 28-letnia Audrey Hale wdarła się z bronią palną na teren chrześcijańskiej szkoły i zastrzeliła sześć osób, w tym troje 9-letnich dzieci, zanim sama nie została zabita przez policję. Morderczyni była osobą transpłciową, uważając się za mężczyznę i używając imienia Aiden. Sprawę analizuje na łamach serwisu wPolityce.pl Grzegorz Górny.
Publicysta zwraca uwagę, że jednym z najważniejszych punktów debaty dotyczącej motywów masakry dokonanej w Nashville jest manifest, jaki napisała i zostawiła morderczyni.
„Jak donosi amerykański Newsweek, środowiska LGBTQ+ stanowczo sprzeciwiają się upublicznieniu tego tekstu, grożąc, że jego ujawnienie może mieć poważne konsekwencje. Wśród osób domagających się utajnienia treści manifestu jest m.in. dyrektor organizacji Children of Lesbians and Gays Everywhere (COLAGE) Jordan Budd, który stwierdził, że intencje morderczyni są mniej istotne niż łatwy dostęp do broni palnej. W podobnym duchu wypowiedziała się Lauren McGinnis, rzeczniczka protranspłciowej organizacji PFLAG, która oświadczyła, iż opublikowanie manifestu i tak nie zapobiegnie tragedii, do której już doszło, natomiast może zwiększyć ryzyko nowych problemów”, wylicza ekspert programu „JA, KATOLIK. EXTRA”.
Wesprzyj nas już teraz!
To tylko jedna strona medalu. Założyciel kwartalnika „FRONDA” przywołuje również głos konserwatywnego komentatora politycznego Tuckera Carlsona, zdaniem którego opublikowanie manifestu morderczyni pokazałoby, że dokonana przez nią masakra była zbrodnią motywowaną nienawiścią ruchu trans do chrześcijan. „Według niego masakra w szkole nie była spowodowana łatwym dostępem do broni, lecz obłąkaną i demoniczną ideologią, która zaraża ten kraj dzięki wsparciu ludzi takich jak Joe Biden”, relacjonuje Grzegorz Górny.
„Media przypominają, że Audrey Hale jest czwartą transpłciową osobą, która dokonała w ostatnich latach w USA masakry za pomocą broni palnej. W 2018 roku mężczyzna uważający się za kobietę zabił trzy osoby i zranił kolejne trzy w stanie Maryland. Rok później w Kolorado kobieta identyfikująca się jako mężczyzna zastrzeliła w szkole jedną osobę i raniła osiem. W 2022 roku w tym samym stanie transseksualista zamordował pięć osób i zranił osiemnaście. Komentując powyższe fakty, publicysta polityczny Benny Johnson stwierdził, że współczesny ruch trans radykalizuje aktywistów w terrorystów”, podsumowuje Grzegorz Górny.
Źródło: wPolityce.pl
TK
Szkolna masakra w Tennessee dziełem transseksualisty – to nie wyjątek, lecz ciąg dalszy serii
Szkolna masakra w Tennessee dziełem transseksualisty – to nie wyjątek, lecz ciąg dalszy serii