„Od 28 kwietnia w Polsce obowiązuje wymóg posiadania świadectwa energetycznego nieruchomości przez jego właściciela. Obowiązkowe stały się bowiem także okresowe kontrole systemów grzewczych”, informuje Interia.
Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciele i zarządcy budynków mają obowiązek poddania systemu ogrzewania okresowej kontroli w okresie użytkowania budynku. Jak czytamy w ustawie w trakcie tejże kontroli ma nastąpić „sprawdzenie stanu technicznego systemu ogrzewania, z uwzględnieniem efektywności energetycznej źródeł ciepła oraz dostosowania ich mocy do potrzeb użytkowych”.
„Częstotliwość, z jaką kontrola ogrzewania będzie się powtarzać, zależy od źródła ciepła. (…) Ze względu na to można wyróżnić cztery grupy źródeł ciepła, które różnią się okresami przeprowadzania kontroli:
Wesprzyj nas już teraz!
Raz na 2 lata – kontrola kotłów opalanych paliwem ciekłym lub stałym o nominalnej mocy cieplnej większej niż 100 kW,
Raz na 3 lata – kontrola źródeł ciepła niewymienionych wyżej, dostępnych części systemu ogrzewania lub połączonego systemu ogrzewania i wentylacji, o sumarycznej nominalnej mocy cieplnej większej niż 70 kW,
Raz na 4 lata – kontrola kotłów opalanych gazem o nominalnej mocy cieplnej większej niż 100 kW,
Raz na 5 lat – kontrola kotłów o nominalnej mocy cieplnej od 20 kW do 100 kW”, wyjaśnia Interia.
Okresowemu sprawdzaniu podlegają także systemy wentylacji i klimatyzacji.
Źródło: Interia
NADCHODZI ZIELONY KOMUNIZM? Warzecha, Cukiernik i inni obnażają kłamstwo ZIELONEJ TRANSFORMACJI!