Sąd w Pampelunie skazał na 39 i 29 lat pozbawienia wolności dwoje założycieli pedofilskiej szajki, prężnie działającej w regionie rządzonym przez lewicowe władze. Ofiarami działań przestępców były dzieci pozostające pod rządową kuratelą – dziewczęta pomiędzy 11 a 14 rokiem życia.
Hiszpańska historia rodem z „Sound of Freedom” dobitnie pokazała aktualność problemu, jakim zajęli się twórcy cieszącego się popularnością filmu Alejandro Monteverde. Młode kobiety objęte opieką Agencji ds. Autonomii i Rozwoju Osób Rządu Autonomicznego Nawarry padły ofiarą działań pedofilskiej siatki. Według wyroku sądu, najstarsza ze skrzywdzonych dziewcząt, ukończywszy 14 rok życia, dwukrotnie miała kontakt seksualny z mężczyzną stojącym za ekspansją procederu.
Sprawa sięga korzeniami 2021 roku. Wtedy do organów ściągania zaczęły napływać pierwsze sygnały sugerujące działanie w regionie sieci pedofilskiej. Jak się okazało, deprawowała ona dziewczęta mieszkające w domach dziecka i z rodzinami zastępczymi w północno – hiszpańskim regionie. Objęte rządowym systemem opieki dzieci zaczęły regularnie znikać z ośrodków i z domów rodziców zastępczych. Celem ich ucieczek był dom inicjatora szajki w Pampelunie, stolicy regionu.
Wesprzyj nas już teraz!
Przestępcy nie tylko sami wykorzystywali dzieci – w czasie spotkań wykonywali sesje zdjęciowe, a następnie zamieszczali fotografie wraz z ogłoszeniami na portalach randkowych. Nacechowane erotycznie zdjęcia nie ujawniały jedynie twarzy dzieci, by uniemożliwić szybkie ustalenie wieku organom ścigania. Pedofile, których uwagę przykuły te materiały, oferowali nieletnim pieniądze za prostytucję. Dziewczęta były również narkotyzowane przez organizatorów procederu, środki odurzające dawano im także od czasu do czasu jako „zapłatę”.
Jak podkreśla sądowy wyrok, powodem podatności dzieci na działania deprawatorów była sytuacja życiowa i brak dostatecznej ochrony, spowodowany ucieczką z miejsc zamieszkania. „To opis tego, jak socjalistyczno- komunistyczno -separatystyczny rząd (…) w Nawarze prowadzi swoją sieć opieki nad nieletnimi”, komentuje hiszpański portal libertaddigital.com, przypisując winę zarządcom systemu opieki zastępczej.
Jak donosi medium, podobny skandal miał miejsce w Walencji, a odpowiedzialność za nieprawidłowości przypisuje się byłej wiceprezydent Rządu Autonomicznego, Monice Oltrze. Jak mówią wyniki śledztwa przeprowadzonego podczas jej kadencji, w domach dziecka odnotowano licznie ucieczki i zażywanie narkotyków. Oltra pełniła również rolę minister ds. równości i polityki inkluzywnej. O kontakty seksualne z nieletnimi oskarżany jest jej były mąż, a samej polityk zarzuca się tuszowanie jego przestępstw. Sąd jednak wciąż nie rozstrzygnął, czy była wiceprezydent Walencji rzeczywiście dopuściła się domniemanego ukrywania.
Źródło: libertaddigital.com
FA
„Sound of Freedom” już niebawem w polskich kinach. Poznaliśmy oficjalny zwiastun
„Bagno”. Pedofilia, o której „nie wypada” mówić, bo… nie dotyczy księży