Amerykańscy pracownicy branży samochodowej tłumnie wychodzą na ulice w całym kraju, protestując przeciwko koncernom samochodowym, które ulegają „zielonej” agendzie rządu mającej na celu ograniczenie dostępności samochodów w prywatnych rękach.
25 tysięcy pracowników w różnych stanach organizuje strajki przeciwko koncernom General Motors, Ford i Stellantis, które odmawiają obrony praw obywatelskich i praw pracowników zagrożonych przez tzw. „zieloną agendę” rządu Joe Bidena.
Koncerny te, ulegając globalistycznej i lokalnej propagandzie, zaczęły wdrażać strategie mające doprowadzić do przestawienia produkcji samochód spalinowych wyłącznie na elektryczne. Dzieje się tak pomimo gróźb ze strony władz konserwatywnych stanów, które (jak choćby w stanie Wyoming) mówią nieraz wręcz o całkowitym zakazie samochodów elektrycznych.
Wesprzyj nas już teraz!
Strajk organizuje związek zawodowy United Auto Workers (UAW). Zaczął się on jakiś czas temu i dotyczył kwestii płacowych, natomiast w miarę jego rozwoju na tapet została wzięta kwestia ograniczeń, jakie zamierza wprowadzać Joe Biden, a które niechybnie doprowadzą do zwolnienia ogromnej ilości osób.
– Myślę, że pojazdy elektryczne nas wykończą. Samochody elektryczne nie potrzebują świec zapłonowych czy filtrów oleju, a sprzedajemy ich dużo. Bez tych wszystkich części, czuję, że nie będziemy mieli zbyt wiele do roboty – powiedziała 28-letnia Whitney Walch z firmy Stellantis.
– Nie ufam pojazdom elektrycznym, jeśli chodzi o pokonywanie długich dystansów. Wolę po prostu jeździć jak zwykle, zaopatrzyć się w paliwo i zająć się swoimi obowiązkami – podkreśla 37-letni DeJhon Moore.
Pracownicy zwracają uwagę nie tylko na zagrożenie własnych miejsc pracy, ale także na oczywistą zależność, że kiedy łańcuchy dostaw części do samochodów spalinowych ustaną, to otworzy to etap jeszcze większej dominacji Komunistycznej Partii Chin nad Ameryką, gdyż właśnie z Chin pochodzi większość części do samochodów elektrycznych.
Źródło: breitbart.com
FO
Senatorzy ze stanu Wyoming idą pod prąd. Chcą wprowadzić zakaz sprzedaży samochodów elektrycznych