Antykatoliccy agresorzy podpalili kaplicę św. Alberta Hurtado w archidiecezji Concepción i kościół św. Józefa w diecezji Linares. W przypadku tej pierwszej, ze skromnego miejsca kultu lokalnej społeczności nie został kamień na kamieniu.
Jak widać na zdjęciach, skromna kaplica św. Alberta spłonęła doszczętnie. Wchodziła ona w skład parafii św. Józefa w miejscowości Curanilahue i służyła wspólnocie liczącej około 50 wiernych. Biuro archidiecezji przekazało, że biskup pomocniczy i proboszcz „natychmiast przybyli na miejsce zdarzenia, aby towarzyszyć wspólnocie w tym trudnym momencie i zachęcali ją, aby utrzymywała żywą nadzieję, nie poddawała się i zachowała wiarę, unosząc się ponad ból, jaki niesie ze sobą spalenie infrastruktury”.
Delegatka prezydenta Chile, Daniela Dresdner, powiedziała lokalnej prasie, że w kaplicy znaleziono butelkę z łatwopalnym płynem. – To był pożar, w którym brały udział osoby trzecie – stwierdziła, dodając, że trwa dochodzenie w celu ustalenia winnych.
Wesprzyj nas już teraz!
https://www.facebook.com/IglesiadeConcepcion/posts/685967103555794?ref=embed_post
Do drugiego aktu agresji doszło w kościele św. Józefa w diecezji Linares, w którym, jak podała diecezja, ogień „zniszczył część ołtarza, krzesła w prezbiterium oraz niektóre przedmioty używane podczas kultu”.
W związku z podpaleniem świątyni lokalny biskup, Tomislav Koljatic, wyraził „głęboki ból”. „Dzięki Bogu i szybkiej reakcji parafian i miejskich strażaków nie ma ofiar ani poważnych szkód godnych ubolewania. Wszystkie informacje zostały przekazane w ręce policji, która, mamy nadzieję, wkrótce wyda oficjalny raport” – napisał w oświadczeniu.
Jednocześnie biskup napisał, że tego typu akty agresji „atakują wolność wyznania, podstawowe prawo, które należy chronić”. Co ciekawe, hierarcha powołał się na liberalne pojęcie „wolności wyznania”, słowem nie wspominając o prawach prawdziwej religii i ich ochronie przez rząd w kraju, w którym ponoć większość społeczeństwa to katolicy.
Źródło: catholicnewsagency.com
FO
Nikaragua: w ciągu pięciu lat reżim Ortegi zmusił do wyjazdu z kraju 77 duchownych katolickich