– Społeczeństwo krajów Afryki centralnej jest skorumpowane przez masonerię. Trzeba do niej należeć, aby zrobić karierę czy uzyskać stanowisko publiczne – wskazuje przewodniczący episkopatu Republiki Konga, abp Bienvenu Manamika Bafouakouahou odnosząc się do najnowszego dokumentu Dykasterii Nauki Wiary, w którym potwierdzono zakaz wstępowania do masonerii. – Przypominamy o tym naszym wiernym, ale presja masonów jest bardzo silna – dodaje.
Hierarcha podkreśla, że lokalnym elitom w Afryce trudno jest się ustrzec przed wpływami masonerii. Nawet jeśli ktoś ma wystarczające kompetencje i zdolności, by ubiegać się o jakieś ważne stanowisko, to nie jest w stanie go uzyskać, jeśli nie zostanie masonem.
Metropolita stołecznego Brazzaville zauważa, że w jego kraju masoneria już się z tym nie kryje, działa całkiem jawnie i rekrutuje wielu młodych. – Kościół przestrzega przed nią katolików, ale wie, że stają oni przed bardzo poważnym dylematem, bo nawet jeśli są dobrze wykształceni, to nie otrzymają stanowiska, jeśli nie będą w masonerii. Dla nas jest to poważny problem duszpasterski – dodaje abp Manamika. Zaznacza jednak, że Kościół nie może się uchylić od głoszenia Ewangelii. Musi strzec prawdy i kształtować sumienia.
Wesprzyj nas już teraz!
Rozmawiając z agencją Fides kongijski biskup uskarża się również na działalność wspólnot zielonoświątkowych, które prowadzą swego rodzaju „wojnę partyzancką” na terenie duchowym, w tym sensie, że zaciekle walczą z Kościołem katolickim. Sieją zamęt w wierze katolików, oferując szybkie i łatwe rozwiązania ich problemów.
Źródło: KAI
Buddyzm i masoneria? Kościół ostrzega przed medytacją || Rozmowa PCh24
Kościół i masoneria. Dlaczego Watykan chce dialogować z wolnomularstwem? Chmielewski w „Na Straży”
Masoneria w Watykanie. „Morderstwo 33. stopnia” to książka sensacyjna, ale wiarygodna
Abp Héctor Aguer: Antyliturgiczna obsesja Franciszka to papieska tyrania. W tle jest masoneria